-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzynarodowy Puchar Karpat w Narciarstwie Alpejskim pod patronatem Marszałka Sejmu

29 stycznia 2017 r. w godz. 10-14  w Przemyślu odbędą się zawody narciarskie dla osób nieposiadających licencji Polskiego Związku Narciarskiego. Międzynarodowy Puchar Karpat w Narciarstwie Alpejskim patronatem objęli Marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz Przewodniczący Parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Zawody organizuje Prezydent Miasta Przemyśla przy współudziale Sejmu RP, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Instytutu Wschodniego.

W konkurencji slalom gigant rywalizować będą zawodnicy z państw karpackich. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziane są puchary i nagrody rzeczowe. Z inicjatywy Marszałka Sejmu, po zakończeniu zawodów, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się spotkanie dyskusyjne w ramach cyklu „Europa Karpat” – poświęcone bieżącym problemom współpracy regionalnej.

Rywalizacja narciarska w Przemyślu zainicjuje międzynarodowy cykl zawodów w narciarstwie zjazdowym o Puchar Karpat organizowany w różnych państwach. Marszałek Sejmu i Marszałek Senatu planują – przy wsparciu organizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki – organizację kolejnych zawodów z tego cyklu w lutym i marcu br. Zawody będą również kolejnym elementem współpracy parlamentarnej w ramach  Grupy Wyszehradzkiej oraz Europy Karpat.

FB_IMG_1484936233313.jpeg

źródło: http://www.marekkuchcinski.pl

galeria zdjęć z poprzednich zawodów

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 20-01-2017 13:14
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 20-01-2017 19:21