20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

TREvoci – koncert trzech tenorów

14 stycznia 2017 r. - z cyklu „Zamkowe Teatralia” - TREvoci – koncert trzech tenorów

Jeżeli ktoś domagałby się opisu tego koncertu w jednym zdaniu,  to musiałoby ono brzmieć następująco: „Porywający wieczór z wytrawnymi, niezwykle sympatycznymi artystami”. A jako dopełnienie należałoby dodać jeszcze dwa słowa: POLECAMY WSZYSTKIM.

 

Drugą odsłonę Zamkowych Teatraliów ZIMA 2017 rozpoczęła Renata Nowakowska dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przywitaniem wszystkich gości i zapowiedzią trzech znakomitych tenorów: Voytka Soko, Mikołaja Adamczaka i Miłosza Gałaja.

Artyści nowej generacji występem na scenie Zamku Kazimierzowskiego zabrali publiczność w magiczną podróż na trasie od najwspanialszych hitów opery, przez musical, muzykę filmową, aż do stacji szlagiery popu.

Współpracujący ze sobą od dwóch lat młodzi i utalentowani tenorzy obdarzeni są charyzmą, pasją śpiewu i szczerym poczuciem humoru. Pomimo własnych, indywidualnych karier na scenie operowej, występując razem, tworzą jedną, niepowtarzalną całość. Ich doskonale zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym, wzruszają i budzą podziw. Sobotni koncert TREvoci na zamkowej scenie – jak zgodnie ocenili wszyscy widzowie – był gratką nie tylko dla fanów operowych brzmień, ale także dla wszystkich ceniących muzykę i pełne zaangażowanie w podejściu do niej.  

Koncert zakończył się – jak łatwo się domyślić – aplauzem zachwyconej widowni oraz wręczeniem Voytkowi Soko przez dyrektor Renatę Nowakowską pamiątkowej, Zamkowej Złotej Róży.  

 

 
Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Tomasz Beliński 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 16-01-2017 15:13