-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WIARA I NADZIEJA - ORGANIZOWANE PRZEZ SP Nr 6 w PRZEMYŚLU

„Niech się ucieszą serca Wasze i przyjmą dobrą wieść,
którą od żłóbka Małej Dzieciny, jako skarb cenny trzeba nieść.
Niech Was otoczy radość prawdziwa i błogosławi Boża Dziecina”

    Takie i wiele innych serdecznych życzeń związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, przekazali sobie członkowie wspólnoty „Wiara i Nadzieja”, którzy 19.12.2005 roku zebrali się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu na uroczystym Opłatku.

    W uroczystości wzięły także udział rodziny dzieci zrzeszonych we wspólnocie , Dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego i uczniów szkoły oraz zaproszeni goście.
    Spotkanie to, jak co roku zorganizowała współpracująca ze wspólnotą „Wiara i Nadzieja” pedagog szkolna, pani Stefania Łopuch. Wieczór uświetnił występ, działającego przy Bibliotece Szkolnej Teatru Amatorskiego, który tym razem zaprezentował wprowadzające wszystkich w świąteczny nastrój „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Potem nastąpiły wspomniane życzenia, łamanie się opłatkiem, słodki poczęstunek i wspólny śpiew kolęd. Wszystkim zgromadzonym pomogło to zapomnieć na chwilę o gorączce męczących przedświątecznych przygotowań i poczuć to, co w Święta Bożego Narodzenia powinno być najważniejsze – wszechogarniającą miłość, radość, pokój i nadzieję płynącą od żłóbka Bożej Dzieciny.

     Niesieni atmosferą tego szczególnego opłatkowego spotkania młodzi aktorzy ze Szkolnego Teatru Amatorskiego, w dniu następnym tzn. 20.12.200r. zaprezentowali Jasełka swoim szkolnym kolegom i koleżankom z klas I-III
i IV-VI. Oprócz tego na jeden ze spektakli zaprosili podopiecznych zaprzyjaźnionego ze szkołą Przedszkola nr 16. Dzięki ich obecności ta zrodzona w murach Szkoły Podstawowej nr 6 miłość i radość „wyszła” na zewnątrz i trafiła do wielu domów w Przemyślu. Miejmy nadzieję, że będzie nieustannie przekazywana dalej, gdyż „Nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości”(Jan Paweł II).

 

Źródło: SP Nr 6
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 21-12-2005 12:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32