18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW Z SP Nr 15 w PRZEMYŚLU

     We wtorek 13 grudnia br w przemyskim Centrum Kulturalnym odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu. Prace te są efektem zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych prowadzonych w klasach o kierunku plastycznym przez Panią Małgorzatę Tenczyńską – Podulka. Dzieci swoje dzieła wykonały w ciągu ostatnich trzech miesięcy tego roku szkolnego.

     Dla niektórych z nich był to pierwszy w ich krótkim życiu prawdziwy wernisaż. Wśród autorów prac były również dzieci bardzo obyte w tego rodzaju uroczystościach. Wielu z nich uczestniczyło w konkursach i wystawach nawet ogólnopolskich i zagranicznych.
     Biorący udział w otwarciu wystawy naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Piotr Idzikowski wśród wielu „zachwytów” zdolnościami dzieci, podkreślił jak ważne jest wydobywanie piękna z dziecięcej duszy. Natomiast dyrektor szkoły Mirosław Bar przypomniał, że uczniowie szkoły swoje prace prezentowali min w Galerii 7a, Bibliotece Pedagogicznej, już drugi raz wystawiają swoje rysunki w Lakeland Akademy w USA. W niedługiej przyszłości prace te poznają także mieszkańcy partnerskiego dla Przemyśla miasta - Egeru na Węgrzech

Żródło: SP Nr 15
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta


Opublikował:  | Data publikacji: 21-12-2005 09:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32