19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Organizacyjny i sportowy sukces Grand Prix Polski "Carpatia Bad"

Od 6 do 8 stycznia br. odbywały się w w przemyskiej Hali sportowej zawody Grand Prix Polski "Carpatia Bad" Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Badmintonie. To jeden z dwóch najważniejszych w roku dla zawodników tej dyscypliny turniejów, do Przemyśla przyjechało więc 24 najlepszych singlistów i singlistek oraz 16 najlepszych par deblowych w Polsce. Z tego też powodu równoległa rywalizacja na ośmiu matach stała na wysokim poziomie sportowym, wysoko również oceniona została organizacja imprezy, za którą stały Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Piątka" Przemyśl i GKS Jagiellonka Medyka. W imieniu Prezydenta Miasta, który objął zawody swoim patronatem, w wydarzeniu wziął udział Zastępca Grzegorz Hayder.

Sukcesem sportowym przemyskich zawodników było niewątpliwie 3 miejsce w singlu mężczyzn w kategorii U - 17 Patryka Kordka, zawodnika UKS „Aktywna Piątka”. Patryk Kordek w parze z z Dominiką Kwaśnik (Beninca Kędzierzyn-Koźle) zajął też 5 miejsce w grze mieszanej.

MŁODZICY MŁODSI - U 13

Zwycięzcą w kategorii singiel chłopców został DOMINIK KWINTA, UKS KSBad Kraków. Singiel dziewcząt wygrała JOANNA PODEDWORNY, UKS Unia Bieruń. Niepokonane w deblu dziewcząt były zawodniczki UKS UniI Bieruń: JOANNA PODEDWORNY w parze z ANNĄ CZUCHRĄ. Debel chłopców wygrali:MAKSYMILIAN DANIELAK, KKS Ruch Piotrków Trybunalski w parze z DOMINIKIEM KWINTĄ, UKS KSBad Kraków. W grze mieszanej tryumfowali MARTYNA KOWALCZYK, Kometa Sianów z DAWIDEM PERKOWSKIM, Hubal Białystok

JUNIORZY MŁODSI - U 17

Zwycięzcą w kategorii singiel chłopców jest: KORDIAN KOBYLNIK, Technik Głubczyce. Singiel dziewcząt wygrała HANNA SZYMAŃSKA, STB Energia Lubliniec. Niepokonane w deblu dziewcząt były zawodniczki Dwójki Bytów: LAURA BUJAK w parze z ANNĄ DUDĄ. Debel chłopców wygrali: SZYMON STOKFISZ i WIKTOR TRECKI, UKS Unia Bieruń. W grze mieszanej tryumfowali AGNIESZKA FORYTA, STB Energia Lubliniec z KORDIANEM KOBYLNIKIEM, Technik Głubczyce.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 11-01-2017 15:50