0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA SP Nr 15 - AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

     Corocznie organizator kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – Fundacja ABC XXI – Program Zdrowia Emocjonalnego, dokonuje w grudniu podsumowania działalności poszczególnych placówek, instytucji, osób, propagujących ideę głośnego czytania dzieciom. W b.r. Szkoła Podst. Nr 15 w Przemyślu została nagrodzona Wyróżnieniem Specjalnym w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM za rok 2004/2005.

     Warto nadmienić, że w szkole tej w upowszechnianie czytelnictwa zaangażowanych jest większość nauczycieli. Przykładowo aktywnie uczestniczyli oni w akcji „Zima z książką”, będącej jednym z elementów tej kampanii. W „piętnastce” ponadto odbywa się wiele imprez edukacyjnych poświęconych książce i inspirujących czytelnictwo, również dla środowiska lokalnego. Wymienić należy obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, organizowane są promocje nowych książek lokalnych Twórców, spotkania autorskie z pisarzami, czytelnicy szkoły założyli i monitorują 2 strefy wymiany książek w ramach międzynarodowego „Bookcrossingu”. Tradycją szkoły jest zapraszanie popularnych i lubianych osób z życia publicznego w celu zademonstrowania swojej postawy wobec Książki, zdobywania wiedzy, przebiegających w cyklu spotkań Znani mieszkańcy Przemyśla czytają dzieciom książki.
     Przyznane Szkole nr 15 Wyróżnienie nie jest pierwszą nagrodą zdobytą za prowadzenie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W 2003 roku szkoła uhonorowana została za przeprowadzenie II Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

 

Źródło:SP Nr 15
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta


 

Opublikował:  | Data publikacji: 21-12-2005 08:59
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl