11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Kolędowo, świątecznie i nie tylko” - koncert Hanny Banaszak z zespołem

5 stycznia 2017 r. - z cyklu „Zamkowe Teatralia” - „Kolędowo, świątecznie i nie tylko” - koncert Hanny Banaszak z zespołem

ZAMKOWE TEATRALIA 2017 rozpoczęte.

Kolejną, tym razem zimową odsłonę cieszącej się ogromnym uznaniem imprezy organizowanej przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK rozpoczął występ Hanny Banaszak, wybitnej piosenkarki jazzowej i estradowej.

Zgodnie z założeniami czyli prezentacją różnych gatunków scenicznych, ale o odpowiednim artystycznym klimacie, koncert, który odbył się 5 stycznia „musiał” zawierać przynajmniej w jakiejś części kolędy, stąd też koncert zatytułowany został  „Kolędowo, świątecznie i nie tylko”.

Wieczór rozpoczął się od przywitania bardzo licznie zgromadzonej widowni (wszystkie bilety „wyprzedane na pniu”) przez dyrektor PCKiN ZAMEK Renatę Nowakowską, która po przywitaniu gości pokrótce przedstawiła ideę oraz program rozpoczynających się właśnie Zamkowych Teatraliów. Po szefowej przemyskiej instytucji kultury na scenę wkroczyła i zawładnęła sercami widowni bohaterka wieczoru Hanna Banaszak.

 

 

Zaprezentowane przez artystkę najpiękniejsze kolędy, pastorałki, światowe przeboje oraz własne, cieszące się ogromną popularnością i uznaniem utwory przyjęte zostały entuzjastycznie. Dość powiedzieć, że w kulminacyjnym momencie widownia oklaskiwała Hannę Banaszak na stojąco, dając w ten sposób wyraz swojego największego zachwytu. Fakt ten nie powinien specjalnie dziwić, ponieważ wysublimowana przemyska widownia potrafi docenić artystów, którzy nie śpiewają o niczym, zawsze wywołują emocje, a fani, chętnie, z własnej woli kupują bilety na ich koncerty, dając w ten sposób wyraz swojego najwyższego podziwu.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 10-01-2017 09:27