14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Marcin Kydryński w Przemyskiej Bibliotece

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Marcinem Kydryńskim, radiowcem, podróżnikiem, fotografem, organizatorem koncertów i festiwali oraz reporterem, autorem książki "Biel. Notatki z Afryki".

19 stycznia 2017 r., godz. 18.00
PBP, ul. Grodzka 8, Czytelnia Główna

MARCIN KYDRYŃSKI - radiowiec, wędrowiec, fotograf, jak również piosenkopisarz, producent płytowy,  organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku pracuje w radiowej Trójce, a jego audycja Siesta została jedną z najpopularniejszych w historii stacji.
Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w "National Geographic", obecnie jego reportaże ukazują się głównie w "Vivie" i w "Kontynentach". Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu.
Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Marcina Kydryńskiego: „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. Marcin został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.
W 2016 roku nakładem wydawnictwa Edipresse ukazała się książka Marcina Kydryńskiego: „Biel. Notatki z Afryki”. Jest to blisko 700 stronicowy tom podsumowujący doświadczenia autora po 25 latach na kontynencie. 21 rozdziałów, 150 fotografii, w tym wiele do tej pory nie publikowanych. „To właściwie życie całe” – mówi autor.

źródło: www.kydrynski.com

Kydrynski.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 10-01-2017 08:40