19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zimowe Zamkowe Teatralia 2017

ZAMKOWE TEATRALIA, których założeniem jest prezentacja różnych gatunków scenicznych, odbywają się zawsze na przełomie roku i podzielone są najogólniej mówiąc na dwie części – jesienną i zimową. Przed nami kolejna już, zapowiadająca się bardzo interesująco świąteczno-karnawałowa część, która obfitować będzie w przedstawienia o odpowiednim, artystycznym klimacie.

5 stycznia (czwartek), godz. 19.00
HANNA BANASZAK z zespołem
Kolędowo, świątecznie i nie tylko

Bilety w cenie 60 zł i 65 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.
Wybitna piosenkarka jazzowa i estradowa. Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30., nowe piosenki, często pisane specjalnie dla niej, a także – jak na zapowiadanym zamkowym koncercie – kolędy. Przemyską publiczność uraczy jazzowymi i rozrywkowymi interpretacjami najpiękniejszych kolęd, pastorałek i nie tylko.

5 stycznia.jpeg

14 stycznia (sobota), godz. 18.00
TREvoci - koncert trzech tenorów

Bilety w cenie 55 zł i 60 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.
Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj są artystami nowej generacji: trzy indywidualności, trzy zróżnicowane, wspaniałe głosy tenorowe. Młodzi i utalentowani, obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru.W swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki. Kiedy wchodzą razem na scenę, dzieje się magia.

14 stycznia.jpeg

20 stycznia (piątek), godz. 19.00
LORA SZAFRAN
Sekrety Życia według Leonarda Cohena

Bilety w cenie 45 zł i 50 do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.
Uznawana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. W ostatnich latach muzyka artystki wróciła na listy przebojów za sprawą m.in. albumu „Sekrety Życia według Leonarda Cohena”. Jest to bardzo osobiste spojrzenie Lory Szafran na twórczość nieodżałowanego kanadyjskiego barda. Przekładu tekstów dokonali: równie nieodżałowany Maciej Zembaty oraz Daniel Wyszogrodzki i Paweł Orkisz.

20 stycznia.jpeg

30 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00
Wernisaż wystawy pt. „##BEAUTY”
MARIUSZ BARAN PHOTOGRAPHY
                               &
MARTA KWOLEK MAKE-UP ARTIST

Wstęp wolny
Wystawa powstała z połączenia dwóch pasji – fotografii i wizażu. „##BEAUTY” pokazuje, że świat fotomodelingu może być odmianą sztuki. Dbałość o szczegóły, precyzja wykonanych stylizacji, wizażu i fotografii powodują, że trudno przejść obojętnie wobec prezentowanych prac. Sfotografowane Matrony, Caryce, Księżniczki intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami. Użyty w tytule znak # sugeruje poszukiwanie ukrytych znaczeń.

30 stycznia.jpeg

8 lutego (środa), godz. 19.00
"Szkoła żon" jedna z najbardziej znanych komedii Moliera

Monodram Andrzeja Seweryna
Bilety w cenie 45 zł i 50 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.
Główny bohater sztuki Moliera - Arnolf – (w tej roli Andrzej Seweryn)  to bogaty, stateczny niemłody mieszczanin, który pragnie się ożenić. Wątpiąc w kobiecą uczciwość, wymyśla sposób, by uniknąć zdrady.  Postanawia ukształtować sobie żonę według swego idealnego wyobrażenia. W tym celu bierze na wychowanie dziewczynkę Agnieszkę z ubogiego domu i izoluje ją od świata... 

8 lutego.jpeg

10 lutego (piątek), godz. 19.00
Koncert Raya Wilsona – ostatniego wokalisty legendarnej grupy GENESIS

Bilety w cenie 60 zł i 65 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.
Koncerty tego artysty zawsze pozostawiają niezwykłe wrażenia i urzekają kontaktem z publicznością. Wskazywane są przez media jako wielkie wydarzenie. Podczas koncertu na Zamku Kazimierzowskim zaprezentowane zostaną największe przeboje GENESIS, w tym kultowe utwory Phila Collinsa, znane wszystkim covery oraz utwory z najnowszej płyty Raya Wilsona.

10 lutego.jpeg

12 lutego (niedziela), godz. 18.00
BODO MUSICAL
W roli głównej Dariusz Kordek

Bilety w cenie 55 zł i 60 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.
Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych.

12 lutego.jpeg

19 lutego (niedziela), godz. 16.00
„Jaś, Małgosia i…”
Premierowy spektakl Teatru S.A.N.

Bilety w cenie 8 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.
Premierowy spektakl "Jaś, Małgosia i..." w wykonaniu aktorów przemyskiego Teatru S.A.N. to oparta na motywach bajki braci Grimm, opowieść o właścicielu cukierni, który marzy o rodzinnym cieple. Nieprzypadkowe spotkanie z klientką powoduje powrót do czasów dzieciństwa. Odżywają wspomnienia dotyczące pewnej historii, którą i klientka i właściciel wysłuchiwali od swoich rodziców. Z cukierni przeniesiemy się do bajkowego świata, zupełnie innego niż ten, który przedstawili nam bracia Grimm.  

19 lutego.jpeg

22 lutego (środa), godz. 19.00
Koncert Stanley Breckenridge & Jazz Band Ball Orchestra

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.
Stanley Breckenridge jest pianistą i wokalistą, doktorem muzykologii, wykładowcą na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym. Bardzo często koncertuje solo jak również wspólnie z innymi znanymi artystami. Jego występy zawsze wzbudzają aplauz, a wirtuozeria oczarowuje publiczność. Muzyka krakowskiej grupy Jazz Band Ball Orchestra to jedyna w swoim rodzaju rozpoznawalna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa. JBBO to nie hałaśliwy dixielandowy band, ale elegancka orkiestra wybornie grająca zrelaksowany muzykalny repertuar spod znaku Kansas City. Koncertowe, polsko-amerykańskie połączenie zapowiada się bardzo interesująco.  
22 lutego.jpeg


25 lutego (sobota), godz. 18.00
Teatr „Fredreum” - spektakl Izabeli Degórskiej „ŻABULA”

Bilety w cenie 15 zł do nabycia na godzinę przed spektaklem na Zamku Kazimierskim.
 Pewien zamaskowany włamywacz uciekając przed policją wpada do mieszkania Moniki, młodej kobiety, która rozpoznaje w nim dawnego szkolnego kolegę, który kiedyś był obiektem zainteresowań większości koleżanek . Okoliczności na jakie napotyka młody mężczyzna nie pozwalają mu na opuszczeniu domu Moniki. Jaki będzie finał tej niezwykłej historii, w której nie brak humoru i wartkiej akcji zobaczcie Państwo sami.

25 lutego.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-01-2017 10:37