22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WYSTAWA SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

Od dzisiaj (13 grudnia 2005r.) w holu Urzędu Miejskiego (Rynek 1) można oglądać szopki, stroiki i ozdoby świąteczne biorące udział w trzeciej już edycji konkursu organizowanego przez Wydział Kultury, Promocji i Współpracy UM.

Celem Konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów jest prezentacja ich twórczości plastycznej i zwrócenie uwagi na tradycje towarzyszące Świętom Bożego Narodzenia.
Rozstrzygnięcie nastąpi w trzech kategoriach:
- najładniejszą szopkę bożonarodzeniową,
- najładniejszą ozdobę choinkową,
- najładniejszy stroik świąteczny.
W każdej grupie wiekowej przyznane zostaną I, II i III nagroda. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 21 grudnia podczas uroczystości przekazania „Światełka Betlejemskiego” na Rynku Starego Miasta.

 Wystawie konkursowej towarzyszy wystawa znanego przemyskiego twórcy szopek Adama Łaby. W jego pracach można odnaleźć wiele elementów architektury Przemyśla i Lwowa. W holu Urzędu Miejskiego do 15 grudnia można również kupić ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby niepełnosprawnych dzieci z oddziałów przedszkolnych tej placówki.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

Witold Wołczyk
Kancelaria
Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl