18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozporządzenie wojewody podkarpackiego w sprawie wyrobów pirotechnicznych

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wydała rozporządzenie porządkowe w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa podkarpackiego.

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych nie obowiązuje 31 grudnia 2016 r. i 1 stycznia 2017 r. Nie są nim objęci organizatorzy imprez i przedsięwzięć artystycznych, rozrywkowych, rekreacyjnych i szkoleniowych, którzy posiadają odpowiednie zezwolenia. Zakaz nie dotyczy używania przez właściwe służby, jednostki ratownicze i osoby wzywające pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia petard sygnalizacyjnych, rakiet do sygnalizacji podczas mgły lub deszczu.

Rozporządzenie ma na celu zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny. Rozporządzenie z 22 grudnia br. obowiązuje do 10 stycznia 2017 r. (wchodzi w życie po upływie 3 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego).

PDFOBWIESZCZENIE ROZPORZĄDZENIE PORZĄDKOWE NR 10/ 16 WOJEWODY PODKARPACKIEGO z dnia 22 grudnia 2016 r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa podkarpackiego.pdf (518,96KB)

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 28-12-2016 15:05