14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

    W związku z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa, w Garnizonowym Klubie Oficerskim dnia 23. XI. br. odbyła się okolicznościowa impreza. Główną częścią spotkania było uroczyste podziękowanie wyróżniającym się Honorowym Krwiodawcom poprzez wręczenie odznaczeń oraz dyplomów, których dokonał min. Prezydent  Miasta Przemyśla Robert Choma i zastepca prezydenta Ryszard Lewandowski.

    Akademię prowadził p. Zdzisław Wójcik, od lat propagujący ten sposób ratowania ludzkiego zdrowia i życia,  na co dzień pracujący jako rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Przemyślu. Podkreślił, że pozytywnym zjawiskiem jest powstawanie coraz to nowych Klubów HDK PCK gromadzących dawców i członków wspierających przy różnych instytucjach.
    Bardzo duże znaczenie ma zakładanie tego typu organizacji przy szkołach i placówkach oświatowych, a jako najlepszy przykład podał Szkołę Podstawową
nr 15, gdzie działa Klub HDK PCK „Dar” zrzeszający nauczycieli oraz rodziców.
Atrakcyjna oprawa artystyczna przygotowana została przez  młodzież oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu.
    Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy uroczystości mają nadzieję, że impreza przyczyni się do wzrostu zainteresowania ideą krwiodawstwa.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 06-12-2005 14:17
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32