10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Kolędowo, świątecznie i nie tylko” - koncert Hanny Banaszak z zespołem

Z cyklu „Zamkowe Teatralia” - „Kolędowo, świątecznie i nie tylko” - koncert Hanny Banaszak z zespołem.termin: 5 stycznia, godz.19:00, Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego. Bilety w cenie 60 zł i 65 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

banaszak.jpeg

Hanna Banaszak to jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek jazzowych i estradowych. Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30., nowe piosenki, często pisane specjalnie dla niej, a także – jak na zapowiadanym zamkowym koncercie – kolędy. Przemyską publiczność uraczy jazzowymi i rozrywkowymi interpretacjami najpiękniejszych kolęd, pastorałek i nie tylko.

Swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz. Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran. Artystka wystąpiła w kilku filmach m.in. „Słona róża” i „Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy” (1981), zaśpiewała arię ze „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „ Siekierezada” (1985). Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie. Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza, a także laureatką kilku nagród festiwalowych. Hanna Banaszak ma również zainteresowania pozamuzyczne: pisze wiersze i fotografuje.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 20-12-2016 11:40
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 20-12-2016 11:41