14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Muzyczna podróż po Europie

W dniach 8-12 grudnia 2016 roku Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum” wziął udział  w  VI Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Badenii- „Badenia Advent Music Festival 2016.” Podczas podróży chór zwiedził górzyste Baden Baden, klimatyczny Lipsk oraz stare Drezno.

Głównym celem wyjazdu był udział przemyskiego chóru w Festiwalu i możliwość zaprezentowania się wśród innych znakomitych zespołów. Podczas koncertu galowego, który odbył się 10 grudnia br. jednym z największych Kasyn na świecie, Kasynie w Baden- Baden, udział brały chóry  z Włoch, Finlandii, Szwecji oraz Polski. Przemyski zespół był jedynym młodzieżowym chórem biorącym udział w Festiwalu. Chór wykonał kolędy w języku polskim, francuskim, ukraińskim oraz paragwajskim.

Poza koncertem festiwalowym, przemyski chór miał również  możliwość zaprezentowania się publiczności na koncercie kolęd, zorganizowanym w dniu 9 grudnia ,w jednym z kościołów w Baden -Baden. Wśród zgromadzonej publiczności nie brakowało Polaków /również emigrantów z Przemyśla/, a spotkanie i rozmowa z nimi po koncercie wywołała radość na twarzach chórzystów.

 

 

W drodze powrotnej Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum” zatrzymał się jeszcze w Lipsku, gdzie zwiedził dom słynnego kompozytora Jana Sebastiana Bacha, oraz miał możliwość kolędowania w Kościele św. Tomasza, gdzie spoczywa ciało kompozytora. To ogromne wyróżnienie i zaszczyt, mieć możliwość zaśpiewać w miejscu tak ważnym dla każdego muzyka. W drodze powrotnej z Lipska, chór zatrzymał się jeszcze w Dreźnie, gdzie zwiedził monumentalne zabytki gotyckiej architektury niemieckiej. W odwiedzanych miastach, zespół wraz dyrygentem i opiekunami miał też możliwość podziwiania  słynnych Jarmarków Bożonarodzeniowych, których wielokulturowość i wielobarwność może zachwycić każdego turystę.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 20-12-2016 11:29