16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SZKOLNE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE

Organizatorem Szkolnych Prezentacji Artystycznych była Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu przy współpracy z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki oraz Urzędem Miasta w Przemyślu, który wsparł te inicjatywę finansowo. W tegorocznych prezentacjach artystycznych, które odbyły się w dniach 18-20 listopada br udział wzięło  210 młodych wykonawców.

Prezentacje trwały trzy dni:

Piątek 18.11.2005 – przesłuchania oceniało JURY w składzie –
 
mgr Lucyna Rudawska - dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”, Szkoły muzycznej YAMAHA oraz kierownik przemyskiego chóru GOSPEL
mgr Krystyna Maresch - Knapek – aktor i prezes Teatru FREDREUM
mgr Dorota Pastuła – Ferlejko – twórca i kierownik znanego w Polsce i Europie zespołu tanecznego KORALIK
mgr Krystyna Serwańska – doradca metodyczny z muzyki w Przemyskim Centrum Edukacji Nauczycieli
które zakwalifikowało do Koncertu Galowego 10 piosenek, 4 spektakle, 5 układów tanecznych.

W sobotę 19.11.2005 odbyły się tradycyjnie już warsztaty artystyczne z dziedziny : tańca, teatru i emisji głosu.

W niedzielny wieczór odbył się koncert galowy w którym wystąpili wykonawcy, którzy prezentowali najwyższy poziom i zyskali uznanie jurorów. W koncercie tym wystąpili: Zespół taneczny „Piruet” z SP-11, „Miraż” z SP-15, Capoliera Ligeiro z MDK, soliści - Dominika Zając z SP-15, Karolina Droń z SP-15, Jagoda Dąmska z ZSM, M. Czajkowska, A.Lechocińska, G.Suchecka, A.Kulawski z SP-5 Iwona Mikołajczyk z ZSE, Jakub Kubicki z Gim-3, Barbara Skubisz z gim-4, Justyna Kunysz z Gim-5, Ewa Kocik z Gim Żurawica, Marta Nalepa z ZSE, oraz zespoły „Akord” z Gim. Żurawica, „Arkan” z ZSO nr 2, „Mezar” z SP – 15, Grupy teatralne „Bajkoludki” z SO Olszany, „Guzik” Siennów, „Maska” SP –15.
Na zakończenie wszyscy wykonawcy z rąk radnych Miasta Przemyśla Panów Stanisława Szarzyńskiego i Zygmunta Majgera oraz naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Przemyśla Pana Janusza Czarskiego otrzymali dyplomy. Dodatkową nagroda będzie płyta DVD, którą otrzymają wszyscy laureaci. Koncert był rejestrowany przez Telewizję TOYA a jego emisja jest zaplanowana na sobotę 26 listopada.
Obsługę techniczną zapewnili nam jak zwykle od czterech lat pracownicy Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki.

Źródło: Szkoła Podstawowa Nr 15
Dodał: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 28-11-2005 10:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32