-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gimnazjum nr 4 w drodze do Europy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich przystąpiło do realizacji międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus+. Tytuł projektu brzmi    i będzie trwać do 30 czerwca 2018 r.

W dniach 21-26 listopada br. w północnych Włoszech odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów z Esens (Niemcy), Piacenzy (Włochy) oraz Szawle (Litwa), w którym uczestniczyły nauczycielki języka niemieckiego przemyskiego gimnazjum p. Joanna Baran i p. Aneta Ligęza. Celem wizyty nauczycieli czuwających nad przebiegiem projektu było omówienie jego założeń oraz skonkretyzowanie zadań, wymiana pomysłów i zaplanowanie działań podczas wizyty szkół partnerskich w Przemyślu, która będzie miała miejsce w lutym 2017.

Temat projektu skupia się na 4 aspektach, które będą dokładnie opracowywane przez każdą ze szkół na spotkaniu w danym kraju:

  • – Polska
  • – Niemcy
  • – Włochy
  • - Litwa 

Zostały utworzone 4 międzynarodowe grupy, w których uczniowie wspólnie będą opracowywać kluczowe zagadnienia związane z wykorzystaniem mediów cyfrowych na zajęciach lekcyjnych w szkole, aby nauczanie stało się bardziej efektywne. Uczniowie będą korzystać z platformy E-Twinning przy przygotowywaniu jednostek lekcyjnych, które na spotkaniu w naszym gimnazjum będzie można zobaczyć. W fazie początkowej wspólnym zadaniem grup jest również praca nad logo projektu.

Ponadto podczas wizyty zostały przedstawione wyniki ankiety przeprowadzonej na początku roku szkolnego wśród wybranej grupy uczniów każdej ze szkół. Pytania w niej zawarte dotyczyły dobrego samopoczucia uczniów w szkole. W międzynarodowym gronie  zostały zaprezentowane i porównane najważniejsze obszary uwzględniając m.in. rolę szkoły i nauczycieli w życiu uczniów, jak duży wpływ mają na ich przyszłość, a także stosunki wśród społeczności klasowych, odżywianie, spędzanie czasu wolnego w szkole i poza nią. Na zakończenie realizacji projektu planowane jest powtórzenie ankiety, aby móc stwierdzić, czy podjęte działania podyktowane założeniami projektu wpłynęły pozytywnie na samopoczucie uczniów w szkole.

Nauczycielki miały okazję poznać uroki Piacenzy oraz gościć w szkole partnerskiej Romagnosi Istituto, którą odwiedzą także w październiku przyszłego roku uczniowie Gimnazjum nr 4.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 15-12-2016 10:12
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 15-12-2016 10:13