-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I FORTECZNY RAJD ROWEROWY

W dniach 8 i 9 października odbył się I Forteczny Rajd Rowerowy, który był końcowym etapem projektu „Wytyczenie i oznakowanie fortecznej trasy rowerowej”, realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PHARE i dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Przyznane środki, plus finansowy wkład własny pozwoliły na wytyczenie i oznakowanie blisko 90 km tras rowerowych. Trasa obejmuje forty pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl. Są to dwie trasy: północna, łącząca forty leżące na lewym brzegu Sanu oraz południowa, łącząca obiekty forteczne położone na zachód, południe i wschód od Przemyśla. Obie trasy zaczynają się i kończą w Przemyślu. Trasa północna, jest zdecydowanie krótsza (ok. 33 km) i łatwiejsza. Doskonale nadaje się na kilkugodzinną wycieczkę dla mniej doświadczonych i mniej sprawnych rowerzystów. Południowa, o długości ok. 48 km, będzie wyzwaniem dla zdecydowanie bardziej wymagających i poszukujących fizycznych trudności. Przeważające odcinki obu tras poprowadzone są dawnymi drogami fortecznymi, które fragmentami zachowały swój historyczny przebieg oraz oryginalną nawierzchnię. W rajdzie licznie uczestniczyli mieszkańcy Przemyśla i regionu. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu w dziale GALERIA z tej imprezy.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 11-10-2005 11:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl