10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy rozkład PKP Intercity

Od 11 grudnia krótsza podróż z Przemyśla do Krakowa! PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy dla województwa podkarpackiego.

Nowe połączenia, krótszy czas przejazdu z Przemyśla do Krakowa, codzienny pociąg z Zamościa do Wrocławia – tak przedstawia się nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity dla województwa podkarpackiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, a bilety można kupić już teraz. 

Nowe połączenia z Podkarpacia

W nowym rozkładzie jazdy zwiększy się liczba pociągów kursujących do/z województwa podkarpackiego. Nowością będzie skład IC Boznańska relacji Wrocław – Przemyśl. PKP Intercity przywróci również dwie pary bezpośrednich, dziennych pociągów kategorii InterCity relacji Przemyśl – Szczecin przez Wrocław. W sumie, liczba połączeń w nowym rozkładzie jazdy, na trasie Przemyśl – Kraków, wzrośnie z 8 do 10 par, z czego 9 będzie obsługiwana składami InterCity zestawionymi ze zmodernizowanych wagonów. Pociągi z Krakowa do Przemyśla odjeżdżać będą co dwie godziny. Dodatkowo do rozkładu wróci nocny skład TLK Karpaty, dzięki któremu Przemyśl zyska codzienne, całoroczne połączenie z Warszawą i Trójmiastem. Ponadto, codziennie, w sezonie letnim i zimowym a poza sezonem w każdy weekend, część jego wagonów pojedzie do Zagórza. Kolejną nowością będzie uruchomione codziennego, a nie jak dotychczas weekendowego i sezonowego, połączenia z Zamościa do Wrocławia (IC Matejko).

Krótsze czasy przejazdu

Dzięki zakończonym pracom modernizacyjnym na trasie Przemyśl – Kraków skróci się czas przejazdu pociągów. Składy kategorii InterCity na trasie Kraków – Rzeszów pojadą poniżej dwóch godzin, czyli ponad pół godziny krócej niż dotychczas. Natomiast pociąg Express InterCity Premium, mimo wprowadzenia dodatkowego postoju w Bochni, pokona ten odcinek w około 1h 40 minut, czyli blisko 15 minut krócej niż do tej pory. Krócej o ponad 30 minut pojadą również pasażerowie na trasie Kraków – Przemyśl. Od grudnia, pojazdami kategorii InterCity, przejazd tą trasą zajmie około 3h 20 minut.

Bilety w promocyjnych cenach

PKP Intercity umożliwia zakup biletów krajowych na 30 dni przed planowaną podróżą. Na tych, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem czekają rabaty – w przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo, dzięki której, np. pociągiem Express InterCity Premium z Rzeszowa do Warszawy można pojechać już za 89 zł. Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej.
W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. Bilety PKP Intercity można kupić w kasach, biletomatach, przez internet na www.intercity.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator.

Informacja dla pasażerów o nowym rozkładzie

Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer telefonu 19 757. Dodatkowo, w weekend, w czasie którego zmienia się rozkład jazdy, na największych dworcach w Polsce, np. na stacji w Rzeszowie, pasażerom pomocy udzielą informatorzy mobilni.

PKP Intercity 2.jpeg

Opublikował:  | Data publikacji: 28-11-2016 12:13
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 28-11-2016 12:14