23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W najbliższy weekend 20 – ta Świąteczna Zbiórka Żywności - WŁĄCZ SIĘ I TY

W najbliższy weekend 20 – ta Świąteczna Zbiórka Żywności - WŁĄCZ SIĘ I TY

Od 20 lat Świąteczna Zbiórka Żywności daje szansę na to by każdy miał wspaniałe święta. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku. Każdy zasługuje na wyjątkowe Święta.”

Świąteczna Zbiórka Żywności prowadzona będzie w 3500 sklepach, 500 miejscowościach i przez 50 tys. wolontariuszy w dniach  25-27 listopada br. Świąteczna Zbiórka Żywności prowadzona będzie również w Internecie pod adresem www.charytatywni.allegro.pl – potrwa od 25 listopada aż do 31 grudnia br. W tym roku organizatorom bardzo zależy na następujących produktach: oleju cukrze, przetworach warzywnych i owocach, słodyczach, konserwach, mące i bakaliach.

Podarowane zakupy trafiają do magazynów Banków Żywności, gdzie zostają posortowane, zważone i policzone przez wolontariuszy. 

Z magazynów Banków Żywności przekazywana jest żywność lokalnym organizacjom społecznym. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Można tam znaleźć też listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.

Każdy może włączyć się w tegoroczną Zbiórkę Żywności i przekazać na poczet potrzebujących suche produkty spożywcze, w dniach 25-27 listopada br. - WŁĄCZ SIĘ I TY

Opublikował: Łukasz Palko | Data publikacji: 22-11-2016 11:20
Modyfikował: Łukasz Palko | Data modyfikacji: 22-11-2016 11:22