30.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

FINAŁ KROSS FAMILY CUP 2005

Kielce szczęśliwe dla reprezentantów Podkarpacia. W sobotę i niedzielę, 17 i 18 września 2005 roku, na stokach góry Telegraf w Kielcach odbyły się zawody finałowe X Amatorskich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim „Kross Family Cup”. W imprezie tej uczestniczyła, licząca blisko 60 zawodniczek i zawodników, reprezentacja woj. podkarpackiego, dla których wyścigi eliminacyjne odbyły się 3 września, w Parku Miejskim w Przemyślu.

  
  

Na trudnej i wymagającej trasie w Kielcach, rowerowi „górale” z Podkarpacia należeli do najlepszych, odnosząc w efekcie sukces największy w historii dotychczasowych startów w całym cyklu zawodów Family Cup.
Cztery zdobyte tytuły mistrzowskie, trzy wicemistrzowskie oraz cztery miejsca trzecie plus wiele lokat w czołówce każdego z piętnastu rozegranych wyścigów, a do tego sporo szczęścia w… losowaniu nagród rzeczowych. To wszystko złożyło się na bardzo udany weekend dla sporej grupy rowerzystów pochodzących z wielu miast i miejscowości, z całego Podkarpacia. Od Dębicy, Mielca, Stalowej Woli i Rzeszowa, po Przemyśl, Jarosław, Hermanowice, Jodłówkę, Świebodną, Komańczę, Czystogarb, Nową Wieś, Rymanów, Iwonicz Zdrój i Jasło.

  

O randze zawodów oraz wcale niełatwej drodze do końcowego sukcesu świadczy fakt, że w imprezie wzięło udział łącznie ponad 500 osób i to dosłownie z całej Polski.
Radość reprezentantów Podkarpacia byłaby zapewne jeszcze większa, gdyby jednak nie pech kilku jeźdźców, bo przebite dętki oraz przykry upadek pozbawiły szansy walki o czołowe lokaty m.in. Adama Kułaka z Komańczy, Krzysztofa Matłoka z Dębicy oraz Rafała Rydla z Przemyśla.
Jak zwykle, podczas zawodów finałowych ustalony został kalendarz wszystkich eliminacji na rok następny, a ponadto wybrane zostało również miejsce kolejnego finału. Tak więc przyszłoroczne eliminacje XI Amatorskich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim „Family Cup” dla woj. podkarpackiego odbędą się 2 września 2006 roku i jak zwykle w Przemyślu, natomiast gospodarzami zawodów finałowych ponownie będą Kielce oraz Stok Narciarski „Telegraf”.

  

Wyniki zawodów finałowych X Amatorskich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim „Kross Family Cup, w Kielcach (zwycięzcy oraz czołowe lokaty reprezentantów Podkarpacia):

Kobiety:

- dzieci do 10 lat: 1. E. Figura (Cięcina), 4. Aleksandra Królicka (Rymanów), 5. Maria Być (Komańcza), 7. Małgorzata Dragan (Świebodna), 8. Gabriela Wilk (Rzeszów), 9. Inga Rydel (Przemyśl),
- młodziczki (11-14 lat): 1. K. Burek (Radlin), 4. Paulina Dragan (Świebodna),
- juniorki (15-18 lat): 1. J. Czerwińska (Olbrachcice), 2. Ewelina Szybiak (Hermanowice), 7. Katarzyna Kuśmider (Stanisławczyk),
- seniorki (19-35 lat): 1. M. Bargieł (Łętownia, woj. małopolskie), 5. Magdalena Szymańska (Przemyśl),
- weteranki (36 i więcej): 1.M. Maziejuk (Kielce), 4. Renata Ridinger-Warchoł (Jasło).

Mężczyźni:

- dzieci do lat 10: 1. M. Tejchman (Wróblin), 6. Marcin Rydel (Przemyśl),
- młodzicy mł. (11-12 lat): 1. A. Opasewicz (Łódź), 2. Zbigniew Krzesiński (Czystogarb),
- młodzicy st. (13-14 lat): 1. Bartosz Warchoł (Jasło), 3. Grzegorz Łysakowski (Przemyśl),
- juniorzy mł. (15-16 lat): 1. Arkadiusz Krzesiński (Czystogarb), 9. Paweł Być (Komańcza), 10. Paweł Wojdyło (Jodłówka),
- juniorzy st. (17-18 lat): 1. P. Tkaczuk (Kielce), 3. Jakub Marek (Dębica),
- orlicy (19-23 lata): 1. Roman Pietruszka (Mielec), 7. Piotr Dragan (Świebodna), 10. Grzegorz Matłok (Dębica),
- seniorzy (24-34 lata): 1. Marcin Kosterkiewicz (Przemyśl), 3. Łukasz Szumiec (Jasło), 4. Rafał Wilk (Rzeszów), 9. Andrzej Burz (Rzeszów),
- mastersi mł. (35-45 lat): 1. Z. Orłowski (Kielce), 3. Grzegorz Michalski (Przemyśl),
- mastersi st. (46-55 lat): 1. K. Broekere (Zabrze), 6. Krzysztof Skotnicki (Jarosław),
- supermastersi (pow. 56 lat): 1. W. Kundera (Kielce), 10. Jan Mikos (Nowa Wieś).

Kat. Rodzinna: 1. K. i W. Kundera-Burek (Radlin), 2. Renata i Bartosz Ridinger-Warchoł (Jasło), 5. Gabriela i Rafał Wilk (Rzeszów).

Komplet wyników dostępny jest na stronie: www.familycup.com.pl

Ryszard Kosterkiewicz 
Kapitan reprezentacji Podkarpacia