8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

POŻEGNALIŚMY LATO NA RO(C)K

 Mimo niesprzyjającej aury w dniach 17 i 18 września na Przemyskim Rynku odbyła się impreza plenerowa na zakończenie lata pod hasłem: „Żegnaj Lato na Ro(c)k”. Mieszkańcy Przemyśla i okolic jak zwykle nie zawiedli, a imprezę możemy zaliczyć do udanych.

   Cykl imprez w rynku zainaugurował uliczny Teatr Prawdziwy z Bielawy– widowiskiem plenerowym pt. ”OSTATNI MARSZ”. Było to bardzo widowiskowe przedstawienie, gdyż elementami spektaklu są ogień, żywa muzyka, działania między aktorami, szczudlarze i fajerwerki. Sztuka prezentowana była w ponad 100 miastach kraju i za granicą.

ZEGNAJ LATO NA RO(C)K    Zespół "MONSTRUM"

Gwiazdą Wieczoru był Zespół "DŻEM"   Pokaz LASEROWY - na zakończenie imprezy - Żegnaj Lato na Ro(c)k

 Drugi dzień imprezy upłynął w rytmach czysto muzycznych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na początek zagrał zespół:„Dixie Show Band” prezentujący nowatorskie podejście do muzyki dixielandowej (ciekawe aranżacje, zabawne stroje, dynamiczne brzmienie).
 Dla fanów cięższej muzyki zagrał zespół „MONSTRUM” - najbardziej znany, ceniony i rozpoznawalny zespół heavy metalowy z Podkarpacia. Zespół gra klasyczny, bardzo melodyjny heavy metal po polsku. Monstrum ma na koncie kilka nagród, nagranych dem, album „Za horyzontem ciszy” oraz mnóstwo koncertów, podczas których zdobył życzliwość i uznanie publiczności. Zespół na scenie to prawdziwy żywioł. Debiutancki album „Za horyzontem ciszy” zbiera pozytywne recenzje w wielu serwisach i prasie muzycznej, a o samym zespole jest coraz głośniej w mediach na terenie całego kraju.
 Gwiazdą wieczoru był zespół „Dżem”, którego występ zgromadził liczną grupę fanów tego rodzaju muzyki. Legenda polskiej sceny - zespół Dżem - funduje słuchaczom i widzom niebywałą podróż muzycznym wehikułem czasu. Dżem stał się polskim odpowiednikiem The Rolling Stones, The Doors i Led Zeppelin, a słynny wokalista Ryszard Riedel naszym narodowym Mickiem Jaggerem, Robertem Plantem i - niestety - Jimem Morrisonem w jednej postaci. Dżem to nie tylko ogromna liczba sprzedanych płyt i kaset, wylansowanych przebojów, utworów, które na trwale wpisały się w historię polskiej muzyki oraz stały się pokoleniowymi hymnami, ale przede wszystkim rzesza fanów wiernych, oddanych
i zaprzysięgłych.
 Imprezę zakończył bardzo widowiskowy pokaz laserowy. Zaprezentowane zostały animacje na ekranie i pokazy przestrzenne.

Foto: G.Karnas
KPW UM
Tekst: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 19-09-2005 14:58
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32