13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na Tydzień Filmu Niemieckiego w Przemyślu

Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu zapraszają w dniach 18-24 listopada 2016 r. do obejrzenia najnowszych niemieckich produkcji filmowych w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego. Projekcje odbywać się będą w Kinie Centrum przy ul. Konarskiego 9.

Tydzień_Filmu_Niemieckiego.jpeg

Największy w Polsce przegląd kina niemieckiego zawita w tym roku także do Przemyśla. W jego ramach pokazane zostaną wielokrotnie nagradzane produkcje filmowe z Niemiec.

Pokaz zainauguruje nazywana „najlepszym filmem ostatniej dekady” sensacja z Cannes, czyli nominowany do Oskara Toni Erdmann, doskonały komediodramat o zawiłej relacji ojca i córki na tle jednoczącej się Europy. W ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego widzowie zobaczą filmy o dylematach rodziców, oczekujących narodzin upośledzonego dziecka (24 tygodnie), dokumentalny portret genialnej bułgarsko-niemieckiej malarki (Kim jest Oda Jaune?), studium małomiasteczkowej psychiki (Pewnego razu) i opowieść o strapionej nastoletniej psychice (4 królowie). W filmie Fukushima moja miłość widzowie przyjrzą się historii młodej Niemki, zaprzyjaźniającej się ze starszą Japonką podczas charytatywnej pracy z mieszkańcami miasta dotkniętego trzęsieniem ziemi w 2011 roku.

Większość z wybranych tytułów nie było do tej pory prezentowanych na polskich ekranach, a wszystkie filmy będą pokazywane w niemieckiej wersji językowej z napisami w języku polskim.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu www.ck.przemysl.pl

 

tydzien_filmu_niemieckiego_2016.jpeg

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 15-11-2016 14:02
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 15-11-2016 14:07