16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WŁOSCY UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIEJSKIM

W dniu 8 września br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie młodzieży z Włoch i Wielkiej Brytanii przebywającej na wymianie organizowanej przez Prywatną Szkołę Języków Obcych EUREKA.

Przybyłą na spotkanie młodzież powitał Zastępca Prezydenta Miasta Wiesław Jurkiewicz, który przedstawił rys historyczny Przemyśla. Młodzież z wielkim zaciekawieniem wysłuchała informacji na temat gospodarki, turystyki, oraz położenia geograficznego.
Po oficjalnej prezentacji miasta nadszedł czas na pytania. Młodzi ludzie byli zainteresowani ruchem turystycznym, zmianami po wejściu Polski w struktury unijne.
Wizyta młodzieży w naszym mieście była możliwa dzięki współpracy, która miała swój początek 2 lata temu. Szkoła Języków EUREKA nawiązała  współpracę z Liceo Gimnasto „Quito Orazio Flacco” w Bari we Włoszech. Uczniowie obu szkół pracują nad projektem „Bona Sforza – Królowa Polski i Księżna Bari oraz wpływy włoskiego renesansu w Polsce”.
Młodzież otrzymała materiały promocyjne, w programie pobytu przewidziano również zwiedzanie miasta i najbliższych okolic.

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

 

Opublikował:  | Data publikacji: 08-09-2005 13:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32