VIII ZJAZD PRZEMYSLAN. XII ZJAZD KLUBU OBROŃCÓW PRZEMYŚLA

W dniach 3 i 4 września odbył się VIII Zjazd Przemyślan, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu.  Od godziny 10 w dniu 3 września do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu przybywali licznie uczestnicy zjazdu.

VIII ZJAZD PRZEMYŚLANSpotkanie stało się okazją do wymiany refleksji na temat miasta, a także wspomnień
i przytaczania wielu faktów historycznych związanych z miastem, bowiem VIII Zjazd Przemyślan zbiegł się z XII Zjazdem Klubu Obrońców Przemyśla. O godzinie 13.00 uczestnicy wzięli udział w wykładzie Leszka Włodka pod tytułem: „ Walka Przemyśla o suwerenność Polski, Pokój Międzynarodowy i integrację Europejską”.
     Z okazji 115 – lecia Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu w Sali Towarzystwa Muzycznego została otwarta wystawa. Ponadto w programie zaplanowane było zwiedzanie Muzeum Historii Miasta Przemyśla, oraz koncert gitarowy muzyki renesansowo barokowej prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Leszka Kuszyckiego.
    O godzinie 15.45 uczestnicy Zjazdu wzięli udział w wykładzie Jerzego Motylewicza
pt.:”Mieszczaństwo Przemyskie XVI-XVI wieku”. Bardzo przemyskim  akcentem Zjazdu była Gawęda Szwejkowska w wykonaniu Edwarda A. Smuka z przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka. 

  ZJAZD PRZEMYŚLAN

    Drugiego dnia zjazdu uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej odprawionej w intencji członków i sympatyków TPPiR przez O. Gwardiana Andrzeja Guta w Kościele OO Karmelitów Bosych. Po Mszy udano się na przemyskie cmentarze, gdzie złożono kwiaty. Ostatnim punktem programu VIII Zjazdu Przemyślan było Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, którego przerwy umilał duet fortepianowy: Klaudia Oręczak – Skrzypce i Paweł Maciołek – Fortepian.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował(a):  Data publikacji: 05-09-2005 12:07 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32

Na skróty