-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PREZENTACJA VIA REGIA EUROPEJSKA DROGA DO KULTURY

   W ramach tegorocznej uroczystości Dnia Patrona Miasta Przemyśla Św. Wincentego na przemyskim Rynku, w specjalnie przygotowanym pojeździe, odbył się specjalny pokaz dotyczący Inicjatywy Via Regia.

   Pojazd gościł w Przemyślu 27 i 28 sierpnia, celem tej wizyty była prezentacja regionów, które wyraziły chęć przystąpienia do tej inicjatywy.
   Via Regia - na kupieckim szlaku to próba odtworzenia szlaku kupieckiego mającego swój początek, w Hiszpanii i kończącego się na Morzem Czarnym. Głównymi celami tej inicjatywy jest nawiązanie kontaktów pomiędzy regionami, które posadzą specyficzne znaczenie Via Regia jako symbolu jedności europejskiej na poziomie:
- kulturowym
- turystycznym
- i gospodarczym. Celem inicjatywy jest również wytworzenie metod pracy na poziomie:
- produkcyjnym - opracowania strategii ruchu turystycznego, międzynarodowa  strategia marketingowa połączona ze specyfiką regionalną.
- partnerskim – aspekt międzynarodowy wzajemna pomoc
- naukowym – rozwój na płaszczyźnie edukacyjno – kulturalnej.
   Pojazd prezentujący Regiony w dniu 29 sierpnia udał się na trasę objazdową po Ukrainie odwiedzi między innymi: Mościska, Lwów, Brody, Równe, Włodzimierz i Łuck. Po zakończeniu prezentacji na Ukrainie pojazd powróci do Polski prezentując regiony VIA REGIA między innymi w Lublinie, Jarosławiu, Tarnowie, Krakowie Opolu, Wrocławiu, Legnicy i Zgorzelcu. Następnie trasa będzie wiodła przez kraje zachodniej Europy, aż do Hiszpanii.
    Warto przy tej okazji dodać, iż Przemyśl, był pierwszym miastem na mapie objazdowej.
 
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

Opublikował:  | Data publikacji: 29-08-2005 14:09
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:32
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl