12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przedstawiciele Przemyskiej Rady Seniorów na Drugim Spotkania Rad Seniorów

W dniu 19 października 2016 r. w Domu Innowacji Społecznych. Marzyciele i Rzemieślnicy w Warszawie odbyło się Drugie Ogólnopolskie Spotkanie Rad Seniorów „Zoom na Rady Seniorów. Masz radę, masz wpływ”. Przemyską Radę Seniorów reprezentowały: Elżbieta Grodecka oraz Małgorzata Jaszewska. W spotkaniu wziął także udział Pełnomocnik Prezydenta  ds. Organizacji Pozarządowych Robert Gawlik.

Organizatorem spotkania było Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, w partnerstwie z Urzędem Miasta Legionowo i  Radą Seniorów w Legionowie.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas konferencji członkowie rad seniorów, urzędnicy, przedstawicielami samorządów i ekspertami zastanawiali się nad tym, jak wspierać rozwój rad i ich współpracę z samorządami w sposób, który umożliwi radom realny wpływ na podnoszenie jakości życia osób starszych w gminie. Uczestnicy dyskutowali także o projektowaniu przez rady i samorządy usług społecznych dla seniorów, roli rad w diagnozowaniu potrzeb osób starszych, a także o interpretacji zapisów prawnych, istotnych w kontekście powoływania i funkcjonowania rad seniorów.

 

Szczegółowe informacje ze spotkanie znajdują się TUTAJ.

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 31-10-2016 09:44