14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert Grażyny Auguścik Group

Wokalistka, aranżerka, kompozytorka, producentka i liderka własnych zespołów Grażyna Auguścik wystąpiła na scenie Zamku Kazimierzowskiego w koncercie z cyklu ZAMKOWE TEATRALIA. Artystce towarzyszył znakomity amerykański kwartet w składzie: Rob Clearfield – fortepian, Jon Deitemyer – perkusja, John Kregor – gitara, Matt Ulery – kontrabas. Wszyscy, podobnie jak Grażyna Auguścik mieszkają w Chicago. Zaprezentowany został nowy muzyczny materiał, nie zabrakło także jazzowych ballad, dynamicznych improwizacji oraz subtelnej elektroniki.
Grażyna Auguścik inspiracji szuka w różnych gatunkach. Niezwykle ważne są dla niej piękne melodie, koniecznie wzbogacone niebanalnymi tekstami. Wielką wagę przykłada do aranżacji i harmonii. Od blisko trzydziestu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, dyplom ukończenia studiów w Bostonie odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau.
Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Czterokrotnie uznana została za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn „Jazz Forum”. Siłą i barwą głosu zachwyciła przemyskich melomanów podobnie jak zachwyca krytyków po obu stronach Atlantyku.

 

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 27-10-2016 13:34
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 27-10-2016 13:38