9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kwestujemy na ratowanie zabytków przemyskich cmentarzy

Organizatorzy corocznej Kwesty na ratowanie zabytków przemyskich cmentarzy zapraszają, po raz kolejny mieszkańców miasta i wszystkich odwiedzających nekropolie Przemyśla do finansowego wsparcia działań konserwatorskich przy najcenniejszych obiektach zabytkowych. W tym roku, kwesta będzie trwała od 30 października do 1 listopada, a datki na wspomniany cel będą zbierane na Cmentarzu Głównym oraz na Cmentarzu Zasanie.

Zebrane pieniądze zamierzamy przeznaczyć m.in. na prace konserwatorskie dwóch nagrobków: Aleksandra Dworskiego, honorowego obywatela miasta Przemyśla i burmistrza w latach 1881-1901, usytuowany w polu nr 15 oraz Elusi i Józia – nagrobek o dużych wartościach artystycznych, zlokalizowany w polu nr 2.  

W Kweście 2016 odbywającej się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla i organizowanej, jak dotychczas przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu wezmą udział: prezydenci miasta, posłowie na sejm, radni rady miejskiej, artyści i dziennikarze, pracownicy urzędów i instytucji kultury, młodzież i nauczyciele, stowarzyszenia i fundacje.

Serdecznie zapraszamy.

kwesta_ulotka.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 26-10-2016 13:19