10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SZLACHETNA PACZKA 2016 po raz kolejny w Przemyślu!

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że w  bieżącym roku ponownie w naszym mieście ruszyła ogólnopolska akcja SZLACHETNA PACZKA 2016. Chcemy pokazać, że nie jest nam obojętny los potrzebujących rodzin z naszego miasta. Zwracamy się z propozycją zaangażowania w przedmiotowy projekt.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, organizację pożytku publicznego, od 2001 roku. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ, czyli pomoc odpowiadającą na jej konkretne potrzeby. W tym roku po raz pierwszy rusza w Przemyślu drugi projekt Stowarzyszenia WIOSNA – Akademia Przyszłości, która pomaga dzieciom z trudnościami w osiąganiu lepszych wyników w nauce i poznawaniu swoich mocnych stron. Liderem Akademii na terenie miasta jest Paulina Dzimira, a kolegium znajduje się w Szkole Podstawowej Nr 11. Druga połowa października to ostatnia szansa na zgłoszenia wolontariuszy, którzy będą wspierać najmłodszych podczas regularnych spotkań.

W poprzednich latach do zbiórki włączyli się mieszkańcy naszego miasta, jak również Prezydenci Miasta wraz z pracownikami urzędu, Prezesi Spółek, Radni Rady Miejskiej firmy, instytucje oraz służby mundurowe. Z zebranych pieniędzy wolontariusze zakupili dla najbardziej potrzebujących rodzin niezbędne artykuły codziennego użytku. Podczas wcześniejszych zbiórek w naszym mieście oraz powiecie przemyskim nie było rodziny, która by nie została obdarowana paczką od darczyńców. To dzięki Wam moi drodzy Święta Bożego Narodzenia dla tych osób były radosne, a My udowodniliśmy, że potrafimy się zjednoczyć we wspólnym celu jakim jest pomoc w trudnym momencie życia.  

szlachetna_paczka_2.jpeg

W Przemyślu i okolicach na naszą pomoc czeka wiele rodzin. W tym roku znowu pokażmy naszą wrażliwość i serce, nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka. Kochani liczymy na dowolne datki, przyda się każda przysłowiowa złotówka.

Jeszcze raz zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w SZLACHETNEJ PACZCE – to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, którego wartość można zmierzyć nie tylko ilością przekazanej pomocy materialnej, ale przede wszystkim setkami serc, które dzięki Państwa zaangażowaniu rozgrzeją się prawdziwym dobrem.

Dane kontaktowe: Elżbieta Dobrowolska tel. 606 239 216

 

 Izabela Domszy

    Lider Rejonu Przemyśl i okolice

wraz z wolontariuszami

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 25-10-2016 14:02