9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozpoczyna się "I Bieszczadzka Siekierezada Kolejowa"

Zapowiadana od wielu tygodni najnowsza akcja społeczników z Grupy KochamKolej.pl, czyli "I Bieszczadzka Siekierezada Kolejowa" rusza już 21 października o godzinie 8.00. W ramach zaplanowanej na dwa dni akcji odkrzaczony zostanie 8 – kilometrowy odcinek linii kolejowej nr 102 od Przemyśla do granicy państwa w Malhowicach. Inicjatywa ta ma dać asumpt do wyremontowania i uruchomienia (po 24 - letniej przerwie) tego niezwykle malowniczo położonego i strategicznego z wielu względów szlaku komunikacyjnego, czyli tranzytowego połączenia kolejowego na trasie Zagórz – Chyrów – Przemyśl.

UWAGA SIEKIEREZADOWICZE! Co, gdzie, kiedy?

Baza (sztab) imprezy zlokalizowana będzie przy stadionie sportowym KS JAWOR NEHRYBKA. I w tymże miejscu zaplanowano następujące punkty programu:
Piątek 21.10.
- od godz. 08.00 - Rejestracja woluntariuszy wraz z przydziałem do konkretnych sektorów
- godz.09.00 - oficjalna inauguracja imprezy w formie apelu z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli służb zaangażowanych w projekt a po niej zadysponowanie drużyn na wyznaczone rejony (w porze obiadowej posiłek z kuchni polowej dostarczany na poszczególne sektory)
- godz. 16.00 zakończenie I dnia prac
Sobota. 22.10 (Stadion sportowy KS JAWOR NEHRYBKA.)
- godz. 09.00 początek II dnia akcji (posiłek analogicznie, jak dzień I)
- godz. 14.00 polsko - ukraińskie spotkanie graniczne w Malhowicach
- godz. 15.00 - finalizacja prac porządkowych wraz z oficjalnym zakończeniem akcji (Stadion sportowy KS JAWOR NEHRYBKA)
UWAGA! Dla wolontariuszy z okolic Zagórza (pracownicy ISE Zagórz oraz funkcjonariusze SOK + wolontariusze cywilni) nasz Sponsor Arriva Bus Transport Polska podstawia autokar. Odjazd do Nehrybki sobota 22 października godz. 07.00 z parkingu przy Urzędzie Gminy Zagórz, ul. 3 Maja 2)
Osoby spoza Przemyśla i najbliższych okolic mają zapewniony nocleg z piątku na sobotę 21-22 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nehrybce wraz z kolacją (piątek) i śniadaniem (sobota). Materace i śpiwory we własnym zakresie. Prosimy o zabranie miękkiego obuwia. Prosimy o potwierdzenie korzystania z zakwaterowania mailowo na adres
 
Informacje i grafika za: http://siekierezadakolejowa.blogspot.com/
 
siekierezada.jpeg
Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 20-10-2016 16:03