22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejna odsłona Zamkowych Teatraliów – spektakl komediowy „Życie: trzy wersje”

14 października 2016 r. – z cyklu ZAMKOWE TEATRALIA 2016 – spektakl komediowy „Życie: trzy wersje”

Za nami dwie odsłony ZAMKOWYCH TEATRALIÓW 2016, imprezy, która od kilku już lat dostarcza wielu artystycznych uniesień mieszkańcom naszego miasta. Jako pierwsza wystąpiła Natalia Sikora z zespołem w projekcie „Buried Alive In The Blues” For Janis Joplin. Jako drugi odbył się spektakl komediowy „Życie: trzy wersje”.

Widowisko autorstwa znakomitej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy i w reżyserii Jerzego Schejbala to pozornie prosta i niepozbawiona komediowych tonów, ale w rzeczywistości pełna napięć historia, która zawiera wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniając tym samym prawdę o człowieku.

GRA POZORÓW - TRZY OBLICZA CODZIENNOŚCI

Czwórka aktorów: Olga Sawicka, Martyna Trawczyńska, Sławomir Pacek i Jerzy Schejbal zaprezentowała trzy opowieści, które były wariantami tego samego zdarzenia. Jednak to, jak rozegrana zostanie sytuacja kolejnego spotkania zdeterminowane było zachowaniami i postawami bohaterów uwikłanych w rodzinno-zawodowe doświadczenia. Najciekawsze w dramacie Yasminy Rezy jest to, że oglądamy historie na pozór bardzo do siebie podobne, różniące się tylko detalami postępowania postaci. Dramatyczny ładunek tkwi w emocjach i uczuciach oraz głęboko skrywanych kompleksach. Spektakl dotyka problemów egzystencjonalnych bliskich sobie ludzi, którzy z różnych powodów nie potrafią otworzyć się na siebie. Kumulujące się napięcie dotyka obyczajowej poprawności i lojalności dwóch małżeństw, które w kolejnych odsłonach pokazują osadzoną w tradycji, ale za każdym razem inną moralność. Uczucia, ekscytacje, prezentowane stany emocjonalne bohaterów toną w uładzonej grzeczności i życzliwości, a wszystko to zagrane nadzwyczaj wiarygodnie.
Spektakl ze wszech miar godny polecenia.

 

 
Życząc kolejnych, dających wiele zadowolenia kulturalnych wrażeń zapraszamy na następne odsłony ZAMKOWYCH TEATRALIÓW 2016:

21 października 2016 r. /piątek/, godz. 19.00
Benefis Jana Nowickiego zatytułowany „Wieczór z Marianem Hemarem”
Wieczór poświęcony twórczości Mariana Hemara, urodzonego we Lwowie poety, satyryka, komediopisarza, dramaturga i tłumacza poezji w wyk. jedynego w swoim rodzaju Jana Nowickiego.
Bilety w cenie 20 zł

26 października 2016 r. (środa), godz. 19.00
GRAŻYNA AUGUŚCIK GROUP (USA)
„2The Light”
Grażyna Auguścik jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Siłą i barwą głosu artystki zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku. Czterokrotnie została uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn „Jazz Forum”. Z towarzyszeniem znakomitego, amerykańskiego kwartetu artystka zaprezentuje nowy materiał. Nie zabraknie jazzowych ballad, dynamicznych improwizacji oraz… subtelnej elektroniki.
Bilety w cenie 30 zł i 35 zł

4 listopada 2016 r. /piątek/, godz. 19.00
Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez
„Pół na pół”
Spektakl komediowy w reż. Wojciecha Malajkata
Obsada: Piotr Polk, Piotr Szwedes.

Przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki.
Bilety w cenie 40 zł i 45 zł

Bilety do nabycia w sklepie „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed impreza na Zamku Kazimierzowskim.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 19-10-2016 16:03