21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mieszkanie Plus

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi przystąpienia Miasta Przemyśla do rządowego programu Mieszkanie Plus, Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że już w dniu 19.02.2016 r., w odpowiedzi na zapytanie Wojewody Podkarpackiego wskazał lokalizację możliwą do wykorzystania na cele budownictwa mieszkaniowego w ramach tego ważnego programu. Wskazany teren spełnia wymogi stawiane przez przygotowywany program i stanowi część działki nr 234 w obr. 212 położony przy ulicy Bakończyckiej, będącej własnością Skarbu Państwa. Najważniejsze cele programu Mieszkanie Plus oraz harmonogram ich realizacji ma się opierać na czterech filarach:

1. Mieszkanie dostępne - budowanie mieszkań na wynajem, w tym z opcją dojścia do pełnej własności takiego lokalu (Mieszkanie plus), wsparcie budownictwa socjalnego, systematyczne oszczędzanie na zakup mieszkania (Indywidualne Konta Mieszkaniowe);

2. Finansowanie - Narodowy Fundusz Mieszkaniowy (NFM);

3. Warunki zamieszkania - wsparcie finansowe remontów, termomodernizacji i poprawa stanu technicznego budynków;

4. Zmiany w prawie - nowe prawo mieszkaniowe, w tym nowy Kodeks urbanistyczno-budowlany.

Zakładana wysokość czynszów, w zależności od lokalizacji i kosztu budowy, kształtować się będzie na poziomie ok. 10-20 zł/m2 w opcji najmu i ok. 12-24 zł/m2 w opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania. Należy także pamiętać, że jest to tylko opłata za wynajem lokalu, dodatkowo trzeba doliczyć opłaty za eksploatację budynku i media.

Prezydent Miasta Przemyśla wyraża nadzieję, że Minister Infrastruktury i Budownictwa uwzględni potrzeby mieszkańców naszego Miasta w przygotowywanym programie.

mieszkanieplus4.jpeg

Opublikował:  | Data publikacji: 18-10-2016 09:47
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2016 09:50