11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I OLIMPIADA ORLIKA

Olimpiada Orlika 2016 w ramach IV Narodowego Dnia Sportu zakończyła się sukcesem organizacyjnym, medialnym i sportowym Rywalizowało ze sobą blisko 300 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych i dyscyplinach sportowych , rozdano ponad 200 medali i dyplomów Olimpijskich oraz ponad 20 pucharów. Kibice których w sobotę nie brakowało przy ulicy Dworskiego oglądali zmagania sportowe i dla każdego było coś miłego od piłki nożnej w której startowało w sumie w trzech kategoriach wiekowych 16 zespołów przez rzuty , skoki, sztafetę rodzinną na biegu "Maratonie Orlika " kończąc.Ale najważniejszym jej elementem było mnóstwo radości i uśmiechu jej uczestników nie brakowało łez radości i smutku pokonanych ale na szczęście organizatorzy zadbali o wszystkich . Dziękujemy za tak liczne przybycie , za sportowe kibicowanie oraz rywalizację w duchu fary play . Ale szczególne podziękowania składam tym wszystkim którzy bardzo się napracowali aby mogły się bawić tak świetnie całe rodziny z Przemyśla i okolic . Wielki szacunek Panie i Panowie jesteście dla mnie inspiracją i motorem do dalszej pracy . Czas na podsumowanie OLIMPIADY ORLIKA pod hasłem „od maluszka do staruszka”
Nasz Orlik  przyłączył się do ogólnopolskiej akcji promowania sportu poprzez organizację zajęć sportowych w ramach IV EDYCJI NARODOWEGO DNIA SPORTU.
Sobota 1 października 2016 godz 9.30 - rozpoczęcie OLIMPIADY ORLIKA, dnia w którym promujemy sport i aktywny tryb życia oraz pragniemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy kochają sport. Razem pokazujemy jak wielu Polaków żyje aktywnie!
Celem tej OLIMPIADY było wspomaganie rozwoju fizycznego dzieci oraz ich rodziców/opiekunów/ poprzez udział w poszczególnych konkurencjach sportowych; integracja wszystkich , łamanie barier pokoleniowych  podczas gier i zabaw; rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie; wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej; wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Najstarszy uczestnik Olimpiady miał 57 lat natomiast najmłodszy 3 latka .

Cieszy nas przede wszystkim frekwencja, cudownie że było nas tak dużo, mamy nadzieję że z każdym naszym kolejnym wyzwaniem będzie nas coraz więcej. To ważne, aby nasze dzieci wiedziały ze zawsze maja wiernych kibiców w postaci swoich najbliższych:)

Punktualnie o godz. 9.30 nastąpiło zapalenie ZNICZA OLIMPIJSKIEGO na Orliku co było sygnałem do rozpoczęcia zmagań sportowych. Na pierwszy ogień poszły nasze odważne „Mamuśki”, które zmierzyły się z drużyną kobiet „Biało-Czerwonych” z Kaszyc.
I miejsce „Mamuśki” z Orlika
II miejsce „Biało-czerwone” z Kaszyc
Następnie na Orliku turniej rozegrali zawodnicy Orlika, z Kaszyc, z Buszkowic oraz z Ukrainy z roczników 2006, 2007, 2008.
I miejsce UKS ORLIK PRZEMYŚL 2006
II miejsce UKS ORLIK PRZEMYŚL 2008
III miejsce DRUŻYNA Z MOŚCISK
IV miejsce UKS ORLIK PRZEMYŚL 2007
V miejsce drużyna z Buszkowic
VI miejsce drużyna z Kaszyc

Rozegrano też mecz uświetniający naszą Olimpiadę pomiędzy Orlikiem i Sokołem Sieniawa w kategorii chłopców rocznik 2004/2005 .Równolegle na boisku głównym rozegrano turniej „maluszków” czyli dla zawodników z rocznika 2009 i młodszych, rywalizowało 8 drużyn. Każda drużyna otrzymała puchar – niezależnie od zdobytego miejsca.
„Maluszki” po rozegranych meczach podjęli wyzwanie olimpijskie – bieg na 200 m, co zostało nagrodzone pamiątkowym dyplomem i medalem olimpijskim :)
Po zakończonych meczach do zmagań olimpijskich przystąpili również dzieci z rocznika 2004/2005, 2006, 2007 ,2008. Startowali z trzech konkurencjach – bieg na dystansie 400 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

W międzyczasie rywalizacje olimpijskie rozpoczęli dorośli. Nie są tak śmiali - chętnych było mniej niż w przypadku dzieci, ale … do odważnych świat należy…
KOBIETY - bieg na dystansie 1000m, rzut piłeczką palantową
MĘŻCZYŹNI - bieg na dystansie 1000m, rzut DYSKIEM

Konkurencją, która wzbudziła najwięcej emocji była sztafeta rodzinna. Rodziny „Orlikowe” tworzyły się na poczekaniu …

Jak ważny to był dzień może świadczyć obecność reporterów z TVP, tak tak z TVP - będziemy mogli zobaczyć reportaż z o naszych ”słynnych” już Mamuśkach” oraz relację z naszych zmagań sportowych w TVP w programie „Obserwator” w poniedziałek 10 października o godz 15.20.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom bez wyjątku, za odwagę, chęć zabawy i świetny przykład. Dziękujemy organizatorom i wszystkim tym, którzy nam pomogli w jakikolwiek sposób.
Zapraszamy za rok…

A MEDALISTÓW i ZWYCIĘZCÓW przedstawiamy w relacji foto.

 

 

Opublikował: Grzegorz Karnas | Data publikacji: 11-10-2016 12:29