18.6 °C
×

Młodzi przemyscy kolarze z wizytą u Prezydenta Miasta

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma spotkał się 23 maja br. z dwójką młodych przemyskich kolarzy: Eweliną Szybiak i Maciejem Dombrowskim. O ich sukcesach w największych w Polsce imprezach rowerowych pisaliśmy już kilkakrotnie. Prezydent chciał nie tylko pogratulować młodym sportowcom ostatnich wyników, ale i podziękować za to, że swoimi startami tak wspaniale promują nasze miasto, w Polsce, a także za granicą. Rozmowa z Eweliną i Maćkiem oczywiście dotyczyła także ich najbliższych sportowych planów.

W ostatnim ze startów - Pucharze Polski w Kolarstwie Szosowym, który odbywał się w Zamościu 19 maja br. – Ewelina Szybiak (Przemyskie Towarzystwo Cyklistów) zajęła w jeździe indywidualnej na czas wyśmienite 3 miejsce na dystansie 15 km z czasem 23m 34.85sek. Dzień później zajęła 6 miejsce ze startu wspólnego na dystansie 88km z czasem 2godz 14 min 13 sek. Maciej Dombrowski, reprezentujący na co dzień klub LUKS Dobra Jarecki Team, w sobotę 19 maja 2007 w Nałęczowie startował w kolejnej edycji Skoda Auto Grand Prix MTB, gdzie zajął 6 miejsce.

Warto dodać, że w tym samym wyścigu wzięli udział zawodnicy Przemyskiego Towarzystwa Cyklistów, zajmując miejsca:
junior młodszy
- Łukasz Sycz - 28 miejsce
- Grzegorz Łysakowski 49
junior
- Dariusz Sycz 28 miejsce
- Mateusz Pluta 51 miejsce

Bardzo dobre miejsca zajęli także członkowie PTC startujący w kolejnej edycji (20 maja, Nałęczów i Kazimierz Dolny) Maratonu Skandia MTB organizowanego przez Czesława Langa.
- na dystansie 35 km 1 miejsce w kategorii M4 zajął Tomasz Urbański.
- na dystansie 60 km w kategorii M2: 31 miejsce Robert Gierlach , 67 Rafał Paśko
- na dystansie 60 km w kategorii M3: 5 miejsce Rafał Rydel, 27 miejsce Rafał Teluk, 33 Krzysztof Dziurzyński,
- na dystansie 60 km w kategorii M4: 5 miejsce zajął Grzegorz Michalski.

Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl