Sukces młodych muzyków w Castelfidardo

W dniach 21-25 września br. we włoskim Castelfidardo odbywał się 41. International Accordion Prize, jeden z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie.

W konkursie tym znakomicie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu.

W kategorii do lat 15 Krzysztof Polnik, z klasy akordeonu Pana mgr Dariusza Baszaka zajął II miejsce, przegrywając tylko z reprezentantem gospodarzy Allessandro Pagliari’m, a zwyciężając z reprezentantami Rosji, Chin, Norwegii, Austrii, Szwecji, Chorwacji, Serbii  oraz Finlandii. II miejsce Krzysztofa jest ponadto najlepszym wynikiem spośród wszystkich Polaków biorących udział we wszystkich kategoriach wiekowych.

Równie dobrze w Castelfidardo zaprezentował się Łukasz Pieniążek z klasy akordeonu Pana mgr Sławomira Wilka, który w bardzo mocno i licznie obsadzonej kategorii do lat 18 zajął VI miejsce.

Sukcesem zakończył się także występ kwartetu  LaGuerta, który w kategorii zespołów kameralnych zajął VII miejsce. Osiągnięcie zespołu na co dzień pracującego pod kierunkiem Pana mgr Dariusza Baszaka, a który w konkursie wystąpił w składzie: Izabela Bajda – fortepian, Katarzyna Baszak – skrzypce, Karolina Kocyła – wiolonczela i Łukasz Pieniążek – akordeon, jest bardzo cenne gdyż zespół występował w kategorii bez ograniczeń wiekowych, konkurując ze studentami i muzykami zawodowymi.

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wielu sukcesów oraz dalszego rozwoju artystycznego ich wielkich talentów.

Krzysztof Polnik.jpeg
LaGuerta.jpeg


 

Opublikował(a):  Data publikacji: 30-09-2016 08:46 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 30-09-2016 08:55

Na skróty