20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Seminarium z zakresu cyberobrony terytorialnej

  W dniach 24-25.09.2016 r. w Biurze ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej na terenie Warszawskiej Cytadeli odbyło się pierwsze w Polsce seminarium na temat Cyberobrony. Seminarium połączone z ćwiczeniami praktycznymi było dedykowane przede wszystkim dla organizacji proobronnych działających na terenie Polski. Szkolenie "CyberOT-16-01" zgromadziło kilkadziesiąt osób z całego kraju.

  Główne tematy poruszone na serii wykładów to m. in.: Podstawy cyberobrony, Zapewnienie bezpieczeństwa operacji OPSEC, oraz Operacje Informacyjne INFOOPS. Urząd Miejski w Przemyślu reprezentowali Pełnomocnik Prezydenta ds. Obrony Terytorialnej oraz Kierownik Biura Informatycznego.

  Organizatorami seminarium było Biuro ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej wraz ze Stowarzyszeniem ObronaNarodowa.pl Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej i Polską Obywatelską Cyberobronę. Szkolenie przeprowadzone zostało na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Działania organizacji proobronnych przy współpracy oficerów z Biura ds. Utworzenia OT pokazują jak istotna dla bezpieczeństwa Państwa jest współpraca na szczeblu cywilno-wojskowym.

Treść: Maciej J. Szeremeta

COT.jpeg

Opublikował: Maciej Szeremeta | Data publikacji: 27-09-2016 08:07
Modyfikował: Maciej Szeremeta | Data modyfikacji: 03-11-2016 14:32