-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mrożek. Życie Warte jest Życia

Już 27 września 2016 r. o godzinie 19:00 w Czytelni Głównej Przemyskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy na wyjątkową projekcję filmu dokumentalnego w reżyserii Pawła Chary poświęconego pamięci tego wybitnego dla polskiej literatury i kultury Pisarza. Otwarty pokaz filmu będzie połączony z przemyską premierą albumu fotograficznego wydanego przez Oficynę Literacką Noir sur Blanc, prezentującego niezwykłe obrazy będące obrazem ostatnich lat życia Pana Sławomira.

Twórczość Sławomira Mrożka jest powszechnie znana, w przeciwieństwie do życia prywatnego, które było pieczołowicie chronione. Poza żoną nikt nie miał do niego wstępu, przez co przedstawiany był według niezmiennego schematu. Projekt Pawła Chary „Mrożek. Życie warte jest życia”, w którego skład wchodzą: film, książka albumowa oraz wystawa fotografii, prezentuje nieznane dotąd oblicze Mistrza – człowieka o wielkim umyśle, ale i potężnym sercu; miłośnika życia. Paweł Chara pełnił funkcję osobistego sekretarza Sławomira Mrożka, mieszkał w jego gabinecie, towarzyszył mu w podróżach, w spotkaniach z przyjaciółmi, uczestniczył w pracy zawodowej, słowem – stał się częścią jego codzienności.

Organizatorem przemyskiej odsłony projektu „Mrożek. Życie Warte jest Życia” jest Rzeszowska Akademia Fotografii oraz Fundacja im. Sławomira Mrożka. Partnerami organizacyjnymi są Miasto Przemyśl, Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta Przemyśla. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Przemyśla.

Wstęp wolny.

Sponsorem strategicznym projektu ”Mrożek. Życie Warte jest Życia” jest PGNiG SA.

PLAKAT PRZEMYSL mrozek.jpeg

Opublikował: Grzegorz Karnas | Data publikacji: 22-09-2016 13:16