11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Wiersze chodnikowe" po raz trzeci w Przemyślu

 Już po raz trzeci Przemyśl znajdzie się w gronie miast, w których odbędzie się akcja „Wiersze chodnikowe”. W wyznaczonych miejscach, w nocy 24 maja br. współpracujący z organizatorami harcerze wymalują kilkadziesiąt kopii wiersza Michała Zabłockiego. Treść tegorocznego wiersza to: „Bardzo powoli słowo wnika w strukturę głowy i chodnika”.

 "Wiersze chodnikowe" to inicjatywa Michała Zabłockiego, stypendysty Ministra Kultury za 2004 rok, poety warszawsko - krakowskiego, który od 2000 roku przeprowadza w różnych mediach akcję pod ogólną nazwą "Multipoezja". "Wiersze na murach domów" w Warszawie i Krakowie, wiersze publikowane w czasopismach ("Zwierciadło", "Wróżka"), wiersze kabaretowe pisane w trakcie programów Piwnicy pod Baranami, wiersze funkcjonujące w repertuarach znanych artystów, takich jak Grzegorz Turnau, Agnieszka Chrzanowska, to tylko część inicjatyw składających się na "Multipoezję".

 

     Akacja "Wiersze chodnikowe" odbyła się po raz pierwszy w 2002 roku w Krakowie. W Przemyślu już dwukrotnie mieszkańcy miasta mogli przeczytać wiersze przygotowane z tej okazji przez Michała Zabłockiego: w 2005 roku - roku śmierci Ojca Świętego - "On modli się za nami, a resztę zróbmy sami", a w 2006 roku - "Powiedział kiedyś Ojciec Święty, że tutaj rodzą się diamenty".
     Celem akcji, jak mówią sami organizatorzy, jest zbliżenie poezji do ludzi w środowisku miejskim. Więcej szczegółów na temat akcji na stronie http://www.poemat.com.pl


źródło: Fundacja „Poemat”
dodał: Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

 

JPGNULL (61,39KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 19-05-2007 15:33
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:50