28 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wakacyjne podróże z PKP Intercity - podsumowanie

Dynamiczny wzrost liczby pasażerów, atrakcyjna oferta połączeń do popularnych miejscowości turystycznych i profesjonalna obsługa pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży – PKP Intercity podsumowuje wakacje 2016 r.

PKP Intercity zanotowało wzrost liczby pasażerów w okresie wakacyjnym. Odpowiednio w czerwcu, lipcu i sierpniu br. liczba podróżnych w komunikacji krajowej i międzynarodowej wzrosła o 21% [ponad 3,2 mln pasażerów], 21% [3,9 mln pasażerów] i 23% [ponad 4 mln pasażerów] w stosunku do ubiegłego roku. W sumie od czerwca do sierpnia PKP Intercity obsłużyło ponad 11 milionów pasażerów, zarówno na pokładach pociągów rejsowych, jak i składów specjalnych dla grup zorganizowanych. Na dobry wynik wpłynęło kilka czynników, m.in. atrakcyjna oferta i duża pula miejsc w pociągach.

Koleją nad morze i w góry

Od czerwca do początku września pasażerowie mogli skorzystać z ponad 400 składów kursujących po Polsce i Europie. Do ich dyspozycji były 94 pociągi wakacyjne, dzięki którym mogli dotrzeć do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w górach, nad morzem czy na Mazurach. Średnio na dobę we wszystkich składach PKP Intercity było dostępnych ponad 121 000 miejsc, a pociągi codziennie zatrzymywały się na 404 stacjach.

Sezon letni był również dobrym momentem na weekendowe wypady poza miasto. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się wyprawy rowerowe. Planując podróż
z jednośladem, warto wybrać przejazd pociągiem PKP Intercity. Tylko w lipcu i sierpniu ponad 53 tys. podróżnych skorzystało z oferty na przewóz rowerów, co stanowi 48% wzrostu
w stosunku do ubiegłego roku.

pkp.png

Najchętniej do Krakowa i Trójmiasta

Z Warszawy do Krakowa i Trójmiasta – to najpopularniejsze destynacje wyjazdów wakacyjnych. W lipcu i sierpniu ponad 370 tys. pasażerów wybrało nasze pociągi w drodze do stolicy Małopolski, a blisko 350 tys. w podróży do Trójmiasta.

Światowe Dni Młodzieży

W tym roku lipiec i sierpień to nie tylko miesiące szczytu przewozowego ze względu na wakacyjne wyjazdy pociągiem Polaków, ale również ze względu na Światowe Dni Młodzieży. Wydarzenie, które odbyło się w Krakowie w dniach 25-31 lipca, było największą imprezą masową w historii naszego kraju. Uczestniczyło w nim blisko trzy miliony ludzi z całego świata. Pociągami PKP Intercity podróżowało w tym czasie 250 tys. pielgrzymów. Mieli oni do dyspozycji aż 70 dodatkowych pociągów, uruchomionych na zlecenie diecezji oraz ponad 50 składów rejsowych do/z Krakowa. Po raz pierwszy w historii, podróżni mogli dotrzeć do stolicy Małopolski składem złożonym z dwóch pociągów Pendolino, na pokładzie którego podróżowało blisko 800 osób.

W sezonie wakacyjnym odnotowaliśmy wzrost liczby pasażerów w stosunku do lat ubiegłych, ale również ostatnie badania pokazały, że ponad 72% naszych pasażerów jest zadowolonych z podróży pociągami PKP Intercity. Jest to wynik wyższy o 8 punktów procentowych w stosunku do drugiej połowy zeszłego roku – podsumował Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Wakacje PKP Intercity.jpeg

Opublikował:  | Data publikacji: 16-09-2016 14:37