19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

O "Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" w rzeszowskiej Jasionce

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce 14 września br. zostały zaprezentowane założenia „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. To dokument wskazujący kierunki rozwoju Polski. O jego najważniejszych założeniach mówił Adam Hamryszczak z Ministerstwa Rozwoju oraz Ryszard Zarudzki z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W imieniu Prezydenta Miasta w spotkaniu wziął udział jego Zastępca Janusz Hamryszczak.

Adam Hamryszczak przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju podkreślał  fakt, że zadaniem strategii jest przede wszystkim wsparcie dla średnich małych miast i miasteczek oraz obszarów zmarginalizowanych, które ucierpiały w skutek rozwoju metropolii. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) opiera się  na zasadzie zrównoważonego rozwoju całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym. Ważnym założeniem programu jest to, że mają z niego skorzystać wszyscy obywatele, wszystkie grupy społeczne.

W programie zostało wyznaczonych pięć filarów rozwoju polskiej gospodarki: reidustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna oraz rozwój społeczny i regionalny. Realizacji tych celów będą towarzyszyć sprawne działania państwa związane z rozwojem kapitału społecznego i ludzkiego, rozbudową i modernizacją sieci transportowej, zwiększaniem źródeł i możliwości przesyłu energii, a także ochroną środowiska oraz zapewnieniem bezpieczeństwa narodowego.

Konsultacje społeczne SOR odbywają się w całym kraju - w Przemyślu odbędzie się ono 27 września br. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie.

 

 

tekst i zdjęcia za http://podkarpackie.pl

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 15-09-2016 15:10