12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Martyna Hajduk pierwsza w Duesseldorfie

Świetnie spisała się młoda tenisistka Nurtu Przemyśl Martyna Hajduk w największym w Europie turnieju tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży pod nazwą ”Andro Kids open& Talent Cup”.

W siedmiu meczach (grupa i faza pucharowa) Martyna straciła zaledwie dwa sety (po jednym w półfinale i finale).

W finale wygrała 3:1 (11:13, 11:9, 11:6, 11:9) z Niemką, Chiarą Baltus (TTC Finow-Gewo Eberswalde).

W tej kategorii wiekowej startowało około 60 zawodniczek.

W zeszłym roku Martyna również startowała w turnieju i zajęła II miejsce, a że jest niezwykle utalentowana i potrafi wyciągać wnioski z wcześniejszych występów, w tym roku nie było w Niemczech na nią mocnych.

Była to już 27 edycja zawodów, w których rywalizowało 1323 dziewcząt i chłopców z rekordowej ilości 29 krajów m.in. Australia, Cypr, Turcja, Chiny, Węgry, Luksemburg, Francja, Belgia, Szwajcaria, Serbii. W trzydniowej imprezie odbyło się ponad 4000 gier na 80 stołach. "Przez trzy dni Rio było w Dusseldorf - Wszystko odbyło się w atmosferze fair play, młodzi zawodnicy walczyli jak dorośli w olimpiadzie dla zwycięstwa." – powiedział podczas oficjalnego zakończenia zawodów dr Fritz Wienke, prezes Borussii Dusseldorf. 

Klasyfikacja końcowa:

1. Hajduk, Martyna MLKS Nurt Przemyśl (POL)

2. Baltus, Chiara TTC Finow-Gewo Eberswalde (GER)

3. Schüler, Anna SV Friedrichsgabe (GER)

3. Gliewe, Natalie TTC Heppenheim (GER)

       Grając  pod szyldem Politechniki Rzeszowskiej Martyna wspólnie Martyną Gołąb dotarły do 1/8 finału w zawodach drużynowych. Bardzo dobry start zanotowała nowa zawodniczka Nurtu Martyna Gołąb w turnieju indywidualnym rocznik 2005 gdzie zajęła wysokie 5 miejsce w zawodach.

Hajduk_Martyna_1.jpeg

Martyna Hajduk2.jpeg

 

Opublikował: Grzegorz Karnas | Data publikacji: 09-09-2016 08:32