14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbędzie się spotkanie z Polonią z autonomicznego regionu Mołdawii Gagauzja

 Ruch Światło - Życie Archidiecezji Przemyskiej w dniach od 2 do 9 czerwca br. jest organizatorem spotkania z Polonią z Mołdawii, autonomicznego regionu Gagauzja. Inicjatorami spotkania są Marek Pantuła tegoroczny laureat Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla za działania na rzecz kultury i integracji osób niepełnosprawnych i mniejszości narodowych oraz Jacek Dygut Radny Rady Miejskiej w Przemyślu.

 Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie Polakom mieszkającym na obczyźnie, którzy po raz pierwszy przyjadą do Polski: historii, kultury, języka i obyczajów. W związku z prośbą skierowaną przez organizatorów zwracamy się o pomoc do osób, które zechciałyby przyjąć do swojego domu 3 rodziny, które przyjadą do Polski. Zachęcamy również firmy i instytucje kultury, które chciałyby wesprzeć szczytną ideę organizacji spotkania.
 Szczegółowych informacji udziela Marek Pastuła koordynator działań organizacyjnych spotkania międzynarodowego pod numerem telefonu: 606 295 675 lub (016)670 56 75. Swoje propozycje zgłaszać można również do Ks. Dyrektora Międzynarodowego Domu Spotkań „Collegium Marianum” w Przemyślu, Adama Wąsika przy ul. Św. Bp. J.S. Pelczara 4.
 W programie znalazły się miedzy innymi spotkania z przedstawicielami samorządu Miasta Przemyśla, mieszkańcami, zwiedzanie Miasta, obiektów muzealnych instytucji kultury. Uczestnicy wezmą również udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym.Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 08-05-2007 14:07
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:38