7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozpoczął Funkcjonowanie Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

W dniu 27 kwietnia br. w Korytnikach koło Przemyśla odbyło się oficjalne otwarcie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Placówka został utworzona w grudniu ubiegłego roku. Swoim zasięgiem obejmuje teren całego powiatu przemyskiego. W uroczystości otwarcia udział wzięli: Dariusz Iwaneczko Wicewojewoda Podkarpacki, Jan Pączek Starosta Powiatu Przemyskiego oraz zaproszeni goście. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla do uczestników uroczystości skierował list okolicznościowy, w którym wyraził swoje zadowolenie z faktu otwarcia ośrodka – czytamy w nim między innymi: „Jako gospodarz miasta Przemyśla pragnę wyrazić swoje zadowolenie z faktu, iż powstała placówka, której celem jest pomoc ofiarom przemocy w rodzinie. Otwierany dziś Ośrodek jest niewątpliwie dowodem wyciągniętej pomocnej dłoni do osób, dzieci – ofiar przemocy. Współcześnie słowo rodzina nabrało niestety również wymiaru tego mniej chlubnego. Przez wieki utożsamiana z oazą spokoju i miłości dziś staje się niekiedy miejscem przemocy. Tak więc Ośrodek ten, to miejsce nie tylko schronienia dla rodziców i ich dzieci, ale to również fachowe wsparcie i pomoc prawna”.
Podstawowym zadaniem Ośrodka jest świadczenie nieodpłatnych usług z zakresu pomocy psychologicznej, pedagogicznej, prawnej, socjalnej oraz medycznej. Pomoc skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej narażaonych na przemoc ze strony bliskich osób.
Ośrodek przystosowany został do zapewnienia jednocześnie 20 osobom miejsc noclegowych i wspomnianej pomocy. Kierownictwo placówki zapewnia zaopatrzenie w podstawowe wyżywienie oraz artykuły codziennego użytku oraz specjalistyczną pomoc i wsparcie.
W ośrodku całodobowo funkcjonuje numer telefoniczny: (016) 671 85 94, kontakt możliwy jest również poprzez adres e-mail: sow.korytniki@op.pl oraz komunikator GaduGadu: 10663916, Skype: soskorytniki.Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGotwarcie (64,70KB)

JPGotwarcie (82,96KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 02-05-2007 09:39
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:09