13 °C
×

Bardzo dobry start przemyskich lekkoatletów

Wrocław  w dniach 4-6 sierpnia gościł uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w  lekkiej atletyce. W zawodach startowało ponad 1100 młodych lekkoatletów z roczników  1999 -2000  reprezentujących  250 klubów.  W każdej z konkurencji rywalizowali zawodnicy, którzy na podstawie zawodów rozegranych w sesji wiosennej uplasowali się w swoich konkurencjach wśród 24 najlepszych w rankingu krajowym. Kwalifikację na Mistrzostwa Polski wywalczyła piątka zawodników „UKS Tempo 5” Przemyśl”. Ich start był jednym z najbardziej udanych w historii przemyskiego klubu. Bohaterem przemyślan był Grzegorz Wójcicki /trener Maria Sugier/, który w eliminacjach biegu na 800m wygrał swój przedbieg i wszedł do finału z najlepszym czasem 1,57,01min. W finale po emocjonującym biegu wywalczył brązowy medal / 1,56,24min/. Filip Kostkiewicz /trener Robert Szkółka/  również dostał się do ścisłego finału skoku wzwyż w którym uplasował się ostatecznie na bardzo wysokim 5 miejscu z wynikiem 194cm. Super niespodziankę sprawiły nasze dyskobolki  Ficak Roksana i Górniak Wiktoria /trener Marek Radochoński/, które  do ścisłego finału weszły z siódmej i jedenastej pozycji a w nim obie poprawiając znacznie swoje „życiówki „  uplasowały się na czwartym /Roksana – 36,77m / i piątym/Wiktoria  - 36,22m / miejscu. 14 lokatę z rekordem życiowym w biegu na 2km z przeszkodami /6:27,64min./ zajął  Patryk Babik /trener Maria Sugier/.  Zawodnicy UKS „Tempo 5” wywalczyli 24pkt i zajęli w klasyfikacji punktowej 46 miejsce wśród ponad dwustu klubów. Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Przemyśl oraz Przemyskiej Gospodarki Komunalnej.

Opublikował:  | Data publikacji: 09-08-2016 09:16
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 09-08-2016 09:17