9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Już pływam z NIVEA i WOPR 2007"

Wraz z początkiem wiosny Kryta Pływalnia Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przemyślu, we współpracy z NIVEA i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, organizują akcję "Już pływam z NIVEA i WOPR". Akcja ta jest częścią programu "Bezpiecznie z NIVEA i WOPR" promującej bezpieczne zachowanie w wodzie.

 Akcja „Już pływam” kierowana jest do dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej i ma na celu naukę podstaw pływania i odpowiedniego zachowania się podczas zabaw w wodzie. Wiedząc, że wielu rodziców nie może pozwolić sobie na dodatkowy wydatek, przygotowano bezpłatne zajęcia dla dzieci z domów dziecka i rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wraz z Pływalnią POSiR-u w Przemyślu zorganizowano cykl dwunastu zajęć, na których grupy dzieci pod okiem ratownika będą uczyć się pływać. Współorganizatorzy akcji NIVEA i WOPR zapewniają uczestniczącym w programie instruktorom podstawowy sprzęt do nauki pływania w postaci popularnych makaronów, desek, a także zabawek ułatwiających naukę nurkowania. Każdy mały uczestnik kursu otrzyma komplet materiałów edukacyjnych: kolorowankę, której bohaterką jest foczka opowiadająca o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w wodzie, lub komiks z przygodami dwojga nastolatków chcących zostać ratownikami WOPR. Dodatkowo basen, który bierze udział w akcji otrzyma tablicę ilustrującą podstawowe zasady bezpieczeństwa na basenie. Na komiksowych rysunkach foczka przekaże dzieciom podstawowe zasady prawidłowego zachowania się nad wodą i w basenie.

 

 

 

 

 

Mamo, tato, mam już odznakę!

 

 

 

 

Akcja kończy się egzaminem polegającym na samodzielnym przepłynięciu 25 metrów dowolnym stylem pływackim. Dzieci, którym uda się ta trudna sztuka otrzymają odznakę „Już pływam z NIVEA i WOPR”, którą zapoczątkują swoją przygodę z wodą.

Każdego lata z powodu utonięć ginie kilkadziesiąt dzieci. Nieumiejętność pływania oraz brak znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa to najczęstsze czynniki powodujące wypadki nad wodą. Nauka pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie wpływa bezpośrednio na malejące statystyki utonięć, dlatego NIVEA i WOPR, co roku zwiększają liczbę dzieci objętych akcją, w tym roku organizując zajęcia także w Przemyślu.

 

 

 

 

 

Do zobaczenia na plaży...

 

 

 

 

W sezonie letnim akcja zmienia formułę i przenosi się nad Bałtyk. Na sześciu plażach wybrzeża „Letnia Szkoła NIVEA” uczyć będzie pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie wszystkie chętne dzieci. Zajęcia prowadzone będą na plażach pod okiem wykwalifikowanej kadry instrukto-rów i ratowników WOPR.

 

 

 

 


Akcja „Już Pływam z NIVEA i WOPR” organizowana jest w ramach uruchomionego w 2001 roku programu partnerskiego „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR”. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.sportmm.com, w dziale „Akcje”.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela:

Jagienka Komorowska
PR Manager
Sport Mega Marketing (koordynator programu)
GSM 0509 525 995
e-mail:

Robert Kazimir
POSiR
dodał: Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 03-04-2007 13:28
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:12