7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I Międzynarodowa Konferencja w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie

W dniach 16 i 17 marca br. w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie odbyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja „Zamki i fortece jako obiekty turystyczne: praktyka, doświadczenie perspektywy”. Na zaproszenie Aleksandra Mazurczaka Mera Miasta przybyli: przedstawiciele ukraińskiej administracji rządowej oraz przedstawiciele Prezydenta Ukrainy, przedstawiciele jednego samorządów włoskich. Podczas konferencji Przemyśl reprezentowali: Adam Łoziński Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu oraz Jan Jarosz Naczelnik Wydziału Kultury Promocji i Turystyki.

Każdy z uczestników miał możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i sposobów ich realizacji w zakresie wykorzystania obiektów zabytkowych dla dynamiczniejszego rozwoju turystyki i szerszej promocji swoich regionów. Uczestników Konferencji interesowały uwarunkowania prawne dotyczące wykorzystywania zabytków w celach turystyczno-promocyjnych. Jan Jarosz w swoim wystąpieniu mówił o pomysłach, konkretnych działaniach i przedsięwzięciach realizowanych wspólnie z sąsiadującymi gminami. Wśród omawianych znalazły się między innymi: Forteczna Trasa Rowerowa i Zespół Parków Kulturowych Twierdzy Przemyśl.
Ponadto w programie konferencji znalazła się prezentacja walorów turystycznych Kamieńca. Uczestnicy zostali zapoznani między innymi z infrastrukturą techniczną Kamieńca, a także z planami rozwoju turystyki ekologicznej w regionie. Konferencja była również okazją do oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego 2007. Władze Kamieńca w zamierzeniu mają by podobne konferencje były organizowane cyklicznie, jest to z pewnością doskonała okazja do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i pomysłów.


Foto: Jan Jarosz
Wydział Kultury Promocji i Turystyki

Tekst: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGKonferencja

JPGKonferencja

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl