7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się XIII Ogólne Zgromadzenie PSST połączone z XII Konferencją Samorządów Terytorialnych

 W dniach 15 i 16 lutego br. w Przemyślu odbywało się XIII Ogólne Zgromadzenie PSST połączone z XII Konferencją Samorządów Terytorialnych. W czwartek o godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, podczas których wyłoniono nowe władze III kadencji Stowarzyszenia. Przewodniczącym Zarządu pozostał Zygmunt Cholewiński Marszałek Województwa Podkarpackiego. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla został wybrany do składu Zarządu Stowarzyszenia. Podczas Ogólnego Zgromadzenia podjęte zostały również uchwały dot. funkcjonowania PSST.

XII Podkarpacka Konferencja Samorządów Terytorialnych rozpoczęła się w czwartek o godzinie 15.00. Na zaproszenie organizatorów w Konferencji uczestniczyli przedstawiciele parlamentu oraz rządowej administracji centralnej i wojewódzkiej. Pierwsza sesja w ramach Konferencji dotyczyła Podkarpackich Samorządów na antenie Radia Rzeszów, autorem był Stanisław Sroka Wiceprezes Polskiego Radia Rzeszów. Mirosław Nodżak Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemyślu przedstawił program: „Dorzecze Sanu 2013”. Ewa Draus Wojewoda Podkarpacki przedstawiła: „Informację Wojewody Podkarpackiego dla podkarpackich samorządów”. 

   Drugiego dnia Konferencji w programie znalazły się wystąpienia Jerzego Kwiecińskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego na temat: „Perspektywa finansowa 2007-2013. Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia i Programy Operacyjne na lata 2007-2013”. Na temat zasad przyznawania płatności do gruntów rolnych i płatności cukrowej w 2007r. mówiła Maria Fajger Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O nowych mechanizmach na rynkach rolnych administrowanych przez Agencje Rozwoju Rolnictwa mówił Andrzej Szczepański Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie.

     Konferencji towarzyszyły prezentacje specjalistycznych ofert instytucji i firm dla samorządów podkarpackich.

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGZgromadzenie PSST (38,95KB)

JPGZgromadzenie PSST (51,24KB)

JPGZgromadzenie PSST (49,81KB)

JPGZgromadzenie PSST (39,09KB)

JPGZgromadzenie PSST (53,88KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-02-2007 13:39
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:43