9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W nowym roku szkolnym będzie dwa oddziały więcej w zawodówkach

28 czerwca upłynął termin składania podań o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych. Miasto ogłosiło ofertę 31 oddziałów dla 976 uczniów (pozostawiając 1-2 oddziały w rezerwie). Symulację naboru, z udziałem dyrektorów szkół, przeprowadzono 1 lipca. Z uwagi na to, że zgłosiła się większa  liczba kandydatów, Prezydent Miasta Przemyśla podjął decyzję o utworzeniu dwóch dodatkowych oddziałów w szkołach zawodowych. Jest to realizacja deklaracji Prezydenta Miasta, który zapowiadał, że podobnie jak w ubiegłych latach będzie wzmacniał szkolnictwo zawodowe.

Dwa dodatkowe oddziały powstaną w Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 1 w Zespole Szkół Usługowo– Hotelarskich i Gastronomicznych  oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 6 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1. Ostatecznie w przyszłym roku szkolnym funkcjonować będą 33 oddziały kl. I, w tym  15 w liceach ogólnokształcących (45%) i 18 w szkołach zawodowych (55%).

Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia odbędzie się 15 lipca, po czym, nastąpi etap potwierdzania woli  podjęcia nauki, który będzie trwał do 25 lipca. Ogłoszenie list osób przyjętych oraz list wolnych miejsc nastąpi 26 lipca. Szkoły, w których będą wolne miejsca,  ogłoszą rekrutację uzupełniającą, która potrwa do końca sierpnia.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-07-2016 09:31
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-07-2016 16:10