14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowe Dni Młodzieży w Przemyślu

30 czerwca br. posiedzenie zespołu zadaniowego ds. koordynacji systemu zarządzania kryzysowego na terenie Przemyśla podczas Światowych Dni Młodzieży, w którym wzięli udział Prezydent Miasta Robert Choma, Sekretarz Miasta Dariusz Łapa oraz Moderator Diecezjalny Centrum ŚDM ks. Tadeusz Biały. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, służb medycznych, jednostek organizacyjnych miasta i organizacji pozarządowych.

Celem spotkania było złożenie informacji dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas trwania Światowych Dni Młodzieży w Przemyślu w dniach 20 - 25 lipca br., a z tej oceny wynika, że wszyscy zaangażowani w organizację tak niecodziennego wydarzenia w naszym mieście są do niego przygotowani. Prezydent Miasta podziekował wszystkim służbopm za zaangażowanie i profesjonalizm.

W trwających pięć dni Światowych Dniach Młodzieży w Przemyślu weźmie udział ok. 350 osób z Australii, Palestyny, Włoch, Malezji, Francji, Kanady, Peru, a w kulminacyjnych wydarzeniach zaplanowanych na 22 i 23 lipca, w których będzie uczestniczyć młodzież z terenu archidiecezji, nawet około 5 tysięcy osób.

PDFProgram Światowych Dni Młodzieży w Przemyślu.pdf

ŚDM_1.jpeg

ŚDM_2.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-07-2016 16:15