4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozmowy w Kancelarii Prezydenta RP

 Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wziął udział w odbywającym się 7 lutego br. w Kancelarii Prezydenta RP spotkaniu dotyczącym m.in. starań Związku Ukraińców w Polsce o przejęcie od Gminy Przemyśl budynku tzw. „Narodnego Domu”. Dyskutowano o możliwościach i formie w jakiej do takiego przekazania nieruchomości mogłoby dojść. W rozmowach poruszono także temat dążeń lwowskich organizacji polonijnych do powstania w tym mieście Domu Polskiego.

 W spotkaniu obok przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP oraz Prezydenta Roberta Chomy wziął także udział Prezes Zarządu Związku Ukraińców w Polsce Piotr Tyma i Konsul Generalny RP we Lwowie Wiesław Osuchowski. Kolejne spotkanie, na którym powinny paść propozycje konkretnych rozwiązań odbędzie się za dwa tygodnie we Lwowie, w Konsulacie Generalnym RP.

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 08-02-2007 16:17
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:43
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl